Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kastre võitis võimsa lõpu toel poolfinaalseeria avakohtumise

TBD Pharmatech/Kastre
TBD Pharmatech/Kastre Autor/allikas: Grete Isabel Huik

Naiste karikavõistluste esimene poolfinaalmäng pakkus pealtvaatajatele viiegeimilise vastasseisu, mis lõppes TBD Pharmatech/Kastre võiduga esiliigas mängiva Dorpat/Tartu vald/TKSK üle.

Kaks tundi kestnud kohtumise esimeses geimis loovutas koduvõistkond Dorpat/Tartu vald/TKSK külalistele 22 ja teises 16 punkti. Seejärel tõid külalised mängu pöörde, võites kolmanda geimi 25:15 ja neljanda samuti 25:15 tulemusega, vahendab volley.ee.

Ühepoolseks kujunenud viiendas geimis tegi TBD Pharmatech/Kastre 2:4 kaotusseisus 7:0 vahespurdi ning võitis geimi 15:8 ja kogu kohtumise 3:2 (22:25, 16:25, 25:15, 25:15, 15:8) paremusega.

Kohtumise kokkuvõttes oli võistkondade erinevus rünnakul seitse protsendipunkti (TBD Pharmatech/Kastrel 41 protsenti, Dorpat/Tartu vald/TKSK-l 34 protsenti). Eriti silmapaistvalt tegutsesid võitjad kolmandas geimis, realiseerides 53 protsenti tõstetest. Blokis jäid kaotajad peale 11:6, pallingul omakorda võitjad 13:4.

TBD Pharmatech/Kastre poolel kogusid kahekohalise punktisumma neli pallurit, edukaim oli 22 punktiga Kairin Tammel, kelle efektiivsus oli +9. Elina Lebedeva lisas 21, Lill Kandimaa 16 ja Kadi Kalm 14 punkti. Dorpat/Tartu vald/TKSK-le tõi Laura Laas 17, Helerin Hansman 12 ja Laura Reiter 11 punkti.

Korduskohtumise peavad naiskonnad 6. detsembril kell 19.30 Tartu Ülikooli spordihoones. Dorpat/Tartu vald/TKSK vajab edasipääsuks 3:0 või 3:1 võitu, 3:2 võit viib vastasseisu kuldsesse geimi.

Teises poolfinaalis on vastamisi Rae Spordikool/VIASTON ja tiitlikaitsja TalTech, kes mängivad esimest korda neljapäeval kell 17.30 Jüri spordihoones. Teistkordselt minnakse vastamisi 6. detsembril kell 19.00 TalTechi spordihoones.

Toimetaja: Kristjan Kallaste