Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kindel võit tõstis Reali vähemalt päevaks liidripositsioonile

Jude Bellingham ja Rodrygo väravat tähistamas
Jude Bellingham ja Rodrygo väravat tähistamas Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Hispaania jalgpalli kõrgliigas alistas Madridi Real pühapäeval 3:0 Cadizi ning kerkis vähemalt 24 tunniks tabeliliidriks. Barcelona piirdus laupäeval viigiga ja Madridi Atletico tõusis nendega samale pulgale.

Real läks võõrsil väljalangemistsooni äärel oleva Cadizi vastu Rodrygo väravatest 2:0 juhtima, lõppskoori vormistas Jude Bellingham, kes on 11 tabamusega ühtlasi ka liiga parimaks väravakütiks. Real on 14 mänguga kogunud 35 punkti ja tõusis tabeli tippu, kuid neist võib mööda minna 34 punkti peal olev senine liider Girona.

Tiitlikaitsja Barcelona mängis laupäeval võõrsil Rayo Vallecano vastu suure osa mängust kaotusseisus, aga pääses 82. minuti omavärava toel viigiga. Antoine Griezmanni 64. minuti värav tõi Madridi Atleticole 1:0 võidu Mallorca üle, mis tähendab, et nii Barcelonal kui Atleticol on 31 punkti.

Viiendal kohal olev Real Sociedad teenis teise järjestikuse võidu, kui alistas koduväljakul esimese poolaja tabamuste toel raskustes Sevilla 2:1. Sealjuures lõpetas külalismeeskond mängu üheksa mehega, sest viimastel minutitel saadeti punase kaardi tõttu väljakult ära nii Sergio Ramos kui Jesus Navas.