Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Francesco Bagnaia kaitses MotoGP MM-tiitlit

Francesco Bagnaia
Francesco Bagnaia Autor/allikas: SCANPIX/EPA

Mootorrataste ringrajasõidusarja MotoGP viimasel etapil Valencias kindlustas endale MM-tiitli itaallane Francesco Bagnaia (Ducati).

Bagnaia ainus konkurent tiitlile hispaanlane Jorge Martin (Ducati) põrkas kuuendal ringil kokku Marc Marquezega (Honda), mille tagajärjel mõlemad mehed kukkusid ja katkestasid.

Bagnaia võitis sõidu 0,176-sekundilise eduga kaasmaalase Fabio Di Giannantonio (Ducati) ees. Kolmas oli prantslane Johann Zarco (Ducati; +0,369), neljas lõuna-aafriklane Brad Binder (KTM; +2,347) ja viies hispaanlane Raul Fernandez (Aprilia; +4,636).

Teist hooaega järjest maailmameistriks kroonitud Bagnaia kogus hooaja jooksul 467 punkti. Martin lõpetas teisel kohal 428 punktiga. Kolmanda koha teenis itaallane Marco Bezzecchi (Ducati) 329 punktiga. Konstruktorite karika pälvis Ducati 700 punktiga.

Moto2 üldarvestuses tuli esikohale 19-aastane hispaanlane Pedro Acosta (Kalex; 332,5 p) ja võistlusklassi Moto3 parim oli 23-aastane hispaanlane Jaume Masia (Honda; 274 p).

Toimetaja: Henrik Laever