Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Baskonia sai Euroliigas valusa kaotuse

Baskonia mängijad
Baskonia mängijad Autor/allikas: Baskonia/X

Maik-Kalevi Kotsari ja Sander Raieste tööandja Baskonia kaotas korvpalli Euroliigas koduväljakul Monacole 75:77.

Avapoolaja ühe punktiga võitnud Baskonia lubas Monacol kolmanda veerandi keskpaigaks kaheksa punktiga juhtima minna, kuid seisult 46:54 tehti 8:0 spurt, mis viigistas seisu 54:54-le. Monaco ei lasknud initsiatiivi siiski käest, vaid lõpetas kolmanda veerandi 62:59 eduga ja läks seejärel otsustava neljandiku keskpunktiks 11 punktiga ette 73:62.

Baskonia jõudis Markus Howardi kaugviske abil 6,1 sekundit enne normaalaja lõppu viigini 75:75, ent Monaco viimasel rünnakul otsustas lõpptulemuse Jaron Blossomgame, kes surus palli läbi korvirõnga, vormistades külalistele 77:75 (16:19, 19:17, 27:23, 15:16) võidu. Ühtlasi katkes Baskonia neljamänguline võiduseeria.

Võitjate poolel tegi võimsa mängu Mike James, kelle arvele kogunes 28 punkti, kaheksa lauapalli ja viis tulemuslikku söötu. Baskonia resultatiivseim oli 18 punktiga Markus Howard. Kotsar viskas kaheksa ja poole minutiga kaks punkti (kahesed 1/4), võttis ühe lauapalli ja tegi ühe vaheltlõike. Raieste viibis platsil poolteist minutit, kuid statistikasse märget kirja ei saanud.

Baskonial on turniiritabelis viis võitu ja viis kaotust, Monaco saldoks on kuus võitu ja neli kaotust.