Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tiitlikaitsja Tartu Bigbank ei loovutanud poolfinaalis Pärnule geimigi

Tartu Bigbank
Tartu Bigbank Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Neljapäeval said alguse võrkpalli Aadu Luukase karikavõistluste poolfinaalid ning avamängus alistas Tartu Bigbank võõrsil Pärnu VK kolm-null.

Tasavägiselt alanud avageimis võitis Bigbank 11:11 viigiseisult järgmised neli punkti ning ei loovutanud seejärel enam eduseisu, kuigi Pärnu jõudis korraks punkti kaugusele. Bigbank tegi aga 17:16 eduseisult 8:1 spurdi ning võitis avageimi 25:18.

Teises geimis saavutas Pärnu varakult kolmepunktilise edu, kuid Bigbank kustutas selle kiirelt. Pärast seda kulges geim tasavägiselt kuni lõpuni ning Pärnul oli kaks geimpalli, kuid Tartu klubi teenis siiski 30:28 võidu.

Kolmandas geimis läks Tartu seisult 6:6 kahega juhtima ning enam eduseisu ei loovutanud. Ühel hetkel kasvas vahe seitsmele punktile ja kuigi Pärnu jõudis geimi lõpus mitmel korral kahe punkti kaugusele, lõpetas Tartu poolfinaali avakohtumise 25:21 geimivõiduga.

Tartu eest panustasid nii Timo Lõhmus (+1) kui Andris Širjakovs (+10) 13 punktiga, Daniel Matheney lisas omalt poolt 12 punkti (+10) ning Martti Juhkami panustas kümne punktiga (+12). Pärnu eest oli parim Renee Teppan, kes lõpetas kohtumise 21 punktiga (+12), Jörgen Vanamõisa (+5) ja Tony Tammiksaar (+1) lisasid omalt poolt üheksa punkti.

Blokis olid 9:6 üle Pärnu mängijad, Vanamõisa pani viis blokki. Servil lõid tartlased viis ässa Pärnu kolme vastu (eksimusi tegi Tartu kuus ja Pärnu 17). Pärnu vastuvõtt oli 50 protsenti, Tartu vastas 46-protsendilise vastuvõtuga, rünnakul realiseeris Bigbank 46-protsendiliselt ja Pärnu 43-protsendiliselt, vahendab volley.ee.

Kordukohtumine toimub pühapäeval Tartus. Teises poolfinaalis kohtuvad Selver/TalTech ja Võru Barrus Võrkpalliklubi, selle paari avamäng peetakse laupäeval.

Karikavõistlustel mängitakse kõigis paarides kuni finaalini kahemängulised seeriad. Võitjaks osutub kaks võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on üks võit ja üks kaotus, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Mängu eest antavate punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim. Naiste ja meeste finaalid mängitakse 16. detsembril Pärnus.

Toimetaja: Kristjan Kallaste