Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

{{1700753700000 | amCalendar}}
Heather Watson - Liisa Varul Tallinna WTA tenniseturniiril
Heather Watson - Liisa Varul Tallinna WTA tenniseturniiril Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Liisa Varul ja tema leedulannast paariline Klaudija Bubelyte pääsesid Kreeta saarel Heraklionis peetaval W15 kategooria ITF-i tenniseturniiril poolfinaali. Nelja parima sekka jõudsid ka Andrea Roots ning tema slovakitarist paariline Karolina Krajmer.

Turniiri võimsa 6:0, 6:0 võiduga alustanud Balti paar jätkasid neljapäeval enda head hoogu, kui ei loovutanud veerandfinaali avasetis šveitslanna Kiara Cvetkovici ning India tennisisti Annika Kannani vastu samuti ühtki geimi.

Teises setis lõppes aga nende seeria ning sett liikus tasavägiselt kuni seisuni 2:2, mil Varul ja Bubelyte vastaste pallingu murdsid ning siis 5:2 juhtima läksid. Seejärel teenisid Cvetkovic ja Kannan veel kaks geimivõitu, kuid eestlanna ja leedulanna vormistasid siis kokkuvõttes 6:0, 6:4 võidu.

Tunni ja 11 minutit kestnud kohtumises kasutasid ära viis enda kuuest murdevõimalusest ning tõrjusid vastaste seitsmest võimalusest kuus. Kõikidest mängitud punktidest võitsid Varul ja Bubelyte 53, vastastele loovutasid nad 35 punkti.

Varul ja Bubelyte kohtuvad poolfinaalis esimese asetuse saanud kreeklanna Eleni Christofi ja leedulanna Patricija Paukstytega.

Edasipääsu poolfinaali teenisid ka Andrea Roots ning Slovakkia tennisist Karolina Krajmer, kes alistasid veerandfinaalis sakslanna Caroline Bracki ja prantslanna Margaux Komano.

Roots ja Krajmer kaotasid avaseti 3:6 ning jäid teises setis 0:2 kaotusseisu, kuid viigistasid siis seisu, misjärel liikus teine sett edasi tasavägiselt. Seti lõppmängus asusid eestlanna ja slovakitar 5:1 juhtima ning viisid 7:6 võiduga kohtumise otsustavasse lõppmängu. Roots ja Krajmer jäid lõppmängus 4:5 kaotusseisu, kuid võitsid seejärel järgmised kuus punkti ning pääsesid 3:6, 7:6 (4), 10:5 võiduga poolfinaali.

Roots ja Krajmer mängivad poolfinaalis itaallaste Ginevra Parentini ja Chiara Fornasieriga.

Toimetaja: Kristjan Kallaste