Bratka ja Jaama olid võidukad, NCAA neiud pakkusid häid esitusi

Mailis Pokk (nr 23)
Mailis Pokk (nr 23) Autor/allikas: Konrad Czapracki/Enea AZS Politechnika Poznan

Erinevates Euroopa liigades mängivad eestlannad naasesid lõppeval nädalal koondisepausilt oma kodunaiskondade juurde ning jätkasid igapäevast klubikorvpalli rutiini.

Poola kõrgliigas oli naiskondadel pärast koondisepausi kahe mänguga nädal ning Mailis Poki ja Poznani (1-5) jaoks oli tegemist väga keerulise nädalaga. 

Nädala keskel jäi Poznan kodusaalis tulemusega 57:72 alla Wroclawi (3-1) naiskonnale. 31-aastane eestlanna oli algviisikus ning kogus 35 minutiga kümme punkti (kahesed 2/7, kolmesed 2/4), kuus lauapalli, neli resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike, ühe viskeblokeeringu, kaks pallikaotust ja ühe isikliku vea.

Laupäeval oli Poznanil aga eriti must päev, kui võõrsil kaotati Polkowicele (5-0) suisa 30:69. Pokk oli taas avaviisikus ning sai lõpuks 22 minutiga kirja kuus punkti (kahesed 0/4, kolmesed 2/5), kolm lauapalli, kolm pallikaotust ja kaks isiklikku viga.

Pokk on kuue mänguga Poola kõrgliigas kogunud keskmiselt 30,7 minutit, 10 punkti, 3,5 lauapalli ja 2,3 resultatiivset söötu. Kahepunktiviskeid on eestlanna tabanud 46,4- ja kolmeseid 45,8-protsendilise täpsusega. Järgmise liigamängu peab Poznan alles detsembri alguses, kui kohtutakse seni võiduta oleva Bydgoszcz (0-4) naiskonnaga.

Maaja Bratka ja Champagne Basket (3-3) teenisid laupäeval Prantsusmaa esiliigas tabelisse võidulisa, kui võõrsil saadi 65:60 võit neist tabelis tagapool paikneva SIG (1-5) vastu.

Eestlanna astus platsile algviisikus ning sai 24 minutiga kirja seitse punkti (kahesed 2/3, kolmesed 1/1), kolm lauapalli, ühe resultatiivse söödu, kaks vaheltlõiget, kaks viskeblokeeringut, kaks pallikaotust ja neli isiklikku viga. 

31-aastane Bratka on senise kuue liigamänguga keskmiselt 27 minutiga kogunud 8 punkti, 4 lauapalli ja 0,7 blokki. Kaheseid on ta tabanud 50- ja kolmeseid 46,2-protsendilise täpsusega. Järgmisel nädalal kohtub Champagne Basket kodusaalis tabeli esiotsas paikneva La Tronche'i (4-2) naiskonnaga.

Portugali naiste kõrgliigas pidid Greeta Üprus ja Ferragudo (2-6) pühapäeval kodusaalis vastu võtma kindla kaotuse, kui 41:68 jäädi alla GDESSA (6-2) tiimile.

Eestlanna oli oma tiimi algviisikus ning viskas ainsana kahekohalise punktisumma täis. 35 minutiga jäi Üpruse arvele 12 punkti (kahesed 1/5, kolmesed 3/7, vabavisked 1/2), kolm lauapalli, kaks pallikaotust ja ühe isikliku vea.

29-aastane Üprus on Ferragudo eest senise nelja kohtumisega kogunud keskmiselt 36,3 minutit, 15 punkti, 5,5 lauapalli ja 1,5 korvisöötu. Järgmise mängu peab Ferragudo võõrsil tabeli esiotsas paikneva Sportiva (6-2) nimelise naiskonna vastu.

Rootsi naiste korvpalliliigas jätkas 18-aastase Marta Eleri Jaama kodunaiskond Södertälje (5-0) põhiturniiri võimsalt, kui võõrsil mängiti AIK Basket (0-5) üle tulemusega 91:51.

18-aastane eestlanna pääses vahetusest platsile kaheksaks minutiks ning kogus selle ajaga kolm punkti (kolmesed 1/1), ühe lauapalli, ühe vaheltlõike, ühe viskeblokeeringu ja ühe pallikaotuse.

Anna Gret Asi Autor/allikas: okstate.com

Anna Gret Asi ja Oklahoma State Cowgirls (2-1) pidid põhiturniiri kolmandas kohtumises vastu võtma oma tänavuse esimese kaotuse, kui 75:86 jäädi alla üleriigilises reitingus 20. kohal paiknevale Coloradole (3-0).

Algviisiklasena koguni 39 minutit väljakul rassinud 21-aastane eestlanna kogus üleplatsinaisena 25 punkti (kahesed 3/7, kolmesed 6/10, vabavisked 1/2), kolm lauapalli, neli resultatiivset söötu, kaks vaheltlõiget, ühe viskeblokeeringu, kolm pallikaotust ja kaks isiklikku viga.

Eelmisel hooajal korra ühes mängus ka 26 punkti visanud Anna Gret Asi on tänavust hooaega väga võimsalt alustanud, kui neiu senise kolme mängu keskmised näitajad on 33 minutit, 19 punkti, 3,3 lauapalli, 4 korvisöötu ja 1,7 vaheltlõiget. Võrdluseks eelmisel hooajal jäid tema vastavad numbrid 17 minuti, 7,2 punkti, 1,8 lauapalli ja 2,1 söödu peale.

University of Albany (3-1) naiskond ja Marie Anette Sepp jätkasid hooaega kahe võiduga, kui esmalt saadi koguni 118:27 jagu Bronxville'i naiskonnast.

21-aastaseks saav Sepp teenis oma NCAA karjääri kõrgeimad minutid ning kordas oma senist parimat punktisummat, kui eestlane kogus pingilt sekkudes viis punkti (kahesed 2/7, kolmesed 0/4, vabavisked 1/1), kolm lauapalli, kaks resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike ja ühe isikliku vea.

Nädala teises kohtumises sai UAlbany 66:56 jagu St. Bonaventure'st (1-2). Selles matšis Sepp platsile ei pääsenud.

Anete Elisabeth Adler ja Boston University (3-1) teenisid lõppeval nädalal ühe võidu ja ühe kaotuse. Nädalat alustati 60:53 võiduga Yale'i (0-4) üle. 

20-aastane Adler sekkus pingilt ning sai 15 minutiga kirja seitse punkti (kahesed 2/4, vabavisked 3/4), ühe lauapalli, kaks resultatiivset söötu, kaks vaheltlõiget, ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea.

 Nädala teises matšis kaotas Boston Rider'ile (2-2) 55:58. Algviisikusse pääsenud Adler tegi oma NCAA karjääri rekordid nii mängitud minutite kui lauapallide osas, kui kogus 28 minutiga kuus punkti (kahesed 3/8), 12 lauapalli (neist 5 ründelauast), kaks resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike, kaks blokki ja viis pallikaotust.

 23-aastase Johanna Eliise Tederi kodunaiskond Washington State (4-0) jätkas hooaega võidukalt, kui 64:47 alistati Idaho State ja 61:49 Montana. Eestlanna aastaid probleeme tekitanud kannakõõluste tõttu oma naiskonda sel hooajal aidata ei saa.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: