Eesti ammulaskjad saavutasid MM-il hulganisti auhinnalisi kohti

Eesti ammulaskmise koondis 2023. aasta MM-il
Eesti ammulaskmise koondis 2023. aasta MM-il Autor/allikas: Eesti Amburite Liit

Kümnendatel World Crossbow Shooting Association (WCSA) maailmameistrivõistlustel Indias Agras saavutasid Eesti ammulaskjad mitmeid poodiumikohti.

Kolmapäeval lõppesid Indias Agra linnas nädal aega kestnud kümnendad ammulaskmise maailmameistrivõistlused. Kokku osales maailmameistrivõistlustel 60 parimat ammulaskjat Eestist, Indiast, Ameerika Ühendriikidest, Suurbritannias, Rootsist ja Austraaliast.

Eesti koondis oli esindatud 15 sportlase ja kahe treeneriga. Osa võeti nii kergeammu kui ka keskaegse ammu võistlusklassis.

Meeste vanuseklassis saavutas Eesti kolmikvõidu. Esikoha teenis ja maailmameistriks tuli Teet Tagapere, teiseks Ain Järvesaar ning kolmandaks Madis Kivi. Samuti võidutseti ka match play laskmises, kus esimene koha saavutas taas Teet Tagapere, Ain Järvesaar tuli teiseks ja Imre Kull kolmandaks. Meesseeniorite vanuseklassis võidutses Inno Kiilaspea.

Naistest oli edukaim Merike Kahk, tulles kahekordseks maailmameistriks ja veel kahe hõbemedali omanikuks. Naisseenioritest sai enda kaela riputada kolm kulda ja ühe hõbeda Rita Raud ning Maarika Atka vastukaaluks hõbeda ja pronksi. 

Ka Eesti juunioride vanuseklassis laskjatele polnud seekord vastast. Kolmikvõidu saavutasid ka nemad. Esimese koha võitis Robert Järvesaar, teise Rait Tagapere ning kolmanda koha Jakob Kivi. Juuniorite match play laskmises võitis taas Robert Järvesaar. Rait Tagapere pidi seekord tunnistama Jakob Kivi paremust.

Võistkondlikult saavutasid esimese koha Merike Kahk, Rita Raud ja Imre Kull. Teiseks tulid Madis Kivi, Rihard Järvesaar ja Robert Järvesaar ning kolmandaks Ain Järvesaar, Teet Tagapere ja Rait Tagapere. Võistkondade match play arvestuses olid parimad Madis Kivi, Rihard ja Robert Järvesaar. Teiseks tulid seekord Merike Kahk, Rita Raud ja Imre Kull. Kolmandale kohale tulid taaskord Ain Järvesaar, Teet ja Rait Tagapere.

Keskaegse ammu võistlusklassis võistlesid Viko Saar, Arvi Eek ja Meelis Pällo. Viko Saar uuendas mitmeid maailmarekordeid ja tuli meeste arvestuses maailmameistriks. Seenioride klassis oli parim Meelis Pällo ja Arvi Eek pidi leppima hõbedaga. Match play arvestuses võitis Viko Saar, Arvi Eek teenis hõbeda ja Meelis Pällo pronksi.

Enam kui 40 aasta jooksul on toodud koju mitmeid auhinnalisi kohti erinevatelt tiitlivõistlustelt. Kehtivaid maailmarekordeid on eestlastel ammulaskises ette näidata 26. 

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: