Unibet Arenal võtsid kolmikvõidu hispaanlased

Tallinnas Unibet Arenal peetud maailma tipptasemel trialivõistlusel TRIXS 2023 võtsid kolmikvõidu hispaanlased. Mullust esikohta kaitses 33-kordne maailmameister Toni Bou.

Võit ei tulnud Boule siiski kergelt ning pinge püsis kuni viimaste sõitudeni. Avavooru järel jätkas Bou võistlust teisel positsioonil, sest oli radade läbimisel korra jala maha pannud ja sellega ühe karistuspunkti teeninud. Esimeste sõitude järel oli liidrikohal tänavuse MM-sarja hõbemedalivõitja Jaime Busto, kes läbis esimese vooru puhtalt.

Unibet Arenale rajatud seitse võistlustrassi ja paarisrada panid trialiässade oskused tõsiselt proovile. Nii mõnelegi mehele sai kõrge koha püüdmisel saatuslikuks palkide sektsioon, kus kiirustamise tõttu kukuti, eriti raskeks kujunes betoonelementidest rada, kus võistlejail tuli lühikese hoovõtu järel hüpata maapinnalt enam kui kahe meetri kõrguse betoonposti otsa. Suurt vaatemängu pakkus ka paarisraja finišieelsest kuuemeetrisest seinast üles sõit. Juba esimese duellsõidu lõpus keeras hispaanlane Jaime Busto oma tsiklil gaasi põhja ning mees ja masin lendasid uhke kaarega kõrge takistuse otsa. Võimsa takistuse alistamine ei jäänud püüdmatuks ka teistel ning sõit-sõidu järel sai näha üha uhkemaid õhulende.

Võistlust alustas kaheksa sõitjat, kuid iga vooru järel langes kaks viimast konkurentsist. Esimestena pidid asjad pakkima lätlane Andris Grinfelds ja soomlane Niko Nurmio. Teise vooru järel lõppes võistlus Suurbritannia sõitjate Toby Martini ja Trial 2 klassi valitseva maailmameistri Billy Greeni jaoks.

Nii jäi kahe eelvooru järel alles neli finalisti. Teise vooruga oli siiski Toni Bou möödunud Bustost, neile järgnesid tänavune MM-pronks Gabriel Marcelli (Hispaania) ja itaallane Matteo Grattarola. Finaalsõitudeks nulliti sõitjate skoor, mis andis võimaluse kõigil neljal võistlustulle alles jäänud mehel üldvõitu püüda. Pinget lisas aga tõik, et finaalides oli radade läbimise kontrollajaks napid neli minutit, mis tähendas, et sõitjad pidid takistusi senisest palju kiiremini ületama.

Pinge tõusu oli kohe näha Grattarola sõidust, kes teenis finaalide avavoorus 10 karistuspunkti. Kiirustamine maksis kätte ka Marcellile, kes kukkus ülitehnilises palkide sektsioonis. Nii jäid võidu nimel konkureerima Busto ja Bou ning enne viimaseid sõite lahutas neid vaid üks punkt. Otsustavatel hetkedel suutis ülikogenud Bou pea külmana hoida ning läbida superfinaali rajad vähemate eksimustega kui Busto. Seega kuulus üldvõit 33-kordsele maailmameistrile, pronksmedalile tuli Gabriel Marcelli.

"Suurepärased rajad ja erakordne publik. Rajal oli lõike, mille alistamine jäigi püüdmatuks, näiteks betoonelementidel, kus tuli lühikeselt ja libedalt hoovõtu alalt hüpata paari meetri kõrguse posti otsa. Aga kokkuvõttes oli siin võistlemine erakordne elamus. Suur tänu kõigile ja kohtume jälle järgmisel aastal," kiitis Bou.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: