Iisraeli koondiste uued mängupäevad said paika

Iisraeli jalgpallikoondis
Iisraeli jalgpallikoondis Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Iisraeli jalgpallikoondise kohtumised EM-valiksarjas peetakse novembri keskpaigas ja võimalikult lähedal rahvusvahelise alaliidu (FIFA) ametlikule aknale.

Iisraeli ja Hamasi konflikti tõttu lükkusid edasi kaks oktoobrisse planeeritud Iisraeli osalusega mängu. Vastavalt uuele kavale peetakse Kosovo - Iisrael kohtumine 12. ja Iisrael - Šveits mäng 15. novembril. Kõik ülejäänud koondised alustavad valikmängude akent 16. novembril.

Iisraeli koondisel seisab ees tihe graafik, sest korraga tuleb pidada lausa neli kohtumist: 18. novembril mängitakse Rumeeniaga ja 21. novembril võõrsil Andorraga. Kus täpsemalt kodumängud Šveitsi ja Rumeeniaga aset leiavad, pole hetkel teada.

Euroopa jalgpalliit (UEFA) edastas FIFA-le palve, et viimane kohustaks klubisid Iisraeli, Kosovo ja Šveitsi mängijaid ka väljaspool ametlikku akent koondistele loovutama ja maailma alaliit tuligi sellele vastu. Iga klubi peab nendeks mängudeks andma vabaks kuni ühe koondisejalgpalluri.

Lisaks Iisraeli meeste jalgpallikoondisele määrati uued mängupäevad ka Iisraeli naiskonnale, kes peab kaks mängu Kasahstaniga. Rahvuste liiga kohtumised peetakse 23. ja 26. novembril. Samas grupis mängib ka Eesti, kes võõrustas Iisraeli septembri lõpus ja peaks 5. detsembril võõrsil mängima.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: