Euroopa aasta kergejõustiklasteks valiti Bol ja Ingebrigtsen

Femke Bol ja Jakob Ingebrigtsen
Femke Bol ja Jakob Ingebrigtsen Autor/allikas: AthleticsWeekly/Twitter

Euroopa kergejõustikuliit teatas laupäeva hilisõhtul Vilniuses toimunud auhinnagala järel, et aasta kergejõustiklase auhinna pälvisid hollandlanna Femke Bol ning norralane Jakob Ingebrigtsen. Alaliidu tunnustuse pälvis ka Rasmus Mägi treener Taivo Mägi.

Staadioniringi jooksja Bol ja pikamaajooksja Ingebrigtsen teenisid hooaja alguses Istanbulist aset leidnud sisekergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel kuldmedali ning lisasid medalikappi kõige säravamad medalid ka suvel Budapestis toimunud kergejõustiku maailmameistrivõistlustel.

Pärast õnnetut kukkumist MM-i 4x400 meetri jooksu segateatejooksus teenis 23-aastane Bol 400 meetri finaalis enda karjääri esimese MM-tiitli ja lisas sellele paar päeva hiljem 4x400 naiste teatejooksu finaalis veel teise kulla.

Samuti 23-aastane Ingebrigtsen jäi teist MM-i järjest 1500 meetri jooksus kuldmedalist ilma, kuid teenis 5000 meetri jooksu finaalis suurepärase lõpuspurdiga siiski kuldmedali. Kuu enne MM-i püstitas norralane Teemantliiga etapil võimsa Euroopa rekordi, pärast MM-i jooksis ta veel maailmarekordi 2000 meetri jooksus ning tõusis miilijooksus ajaloolises edetabelis kolmandale reale.

Parima naiskergejõustiklase auhinnale kandideerisid veel Ukraina kõrgushüppaja Jaroslava Mahutšihh ja Hispaania käija Maria Perez. Meeste seas olid valikus veel Rootsi teivashüppaja Armand Duplantis ja Kreeka kaugushüppaja Miltiadis Tentoglou.

Lisaks tunnustas Euroopa kergejõustikuliit kaht treenerit, kelleks olid lätlanna Alona Fomenko ning Rasmus Mägi peatreener ja isa Taivo Mägi.

Tõusva tähe (U-20) auhinna teenis meeste seas Itaalia kaugushüppaja Mattia Furlani ja naiste seas Serbia kõrgushüppaja Angelina Topic. Tiimivaimu auhinna pälvis Belgia kuulitõukaja Jolien Boumkwo, kes tegi olude sunnil Euroopa meistrivõistlustel kaasa 100 meetri tõkkejooksu finaalis, sest koondise esisprinter Anne Zagre pidi võistlusest vigastuse tõttu loobuma.

Toimetaja: Kristjan Kallaste