Kläbo ja Norra suusaliit jõudsid kokkuleppele

Johannes Hosflöt Kläbo
Johannes Hosflöt Kläbo Autor/allikas: SCANPIX / TT NEWS AGENCY

Murdmaasuusataja Johannes Hosflöt Kläbo ja Norra suusaliit jõudsid kokkuleppele ning paljude tiitlite omanik võistleb algaval hooajal maailma karika sarjas.

Kläbo lahkus eelmise hooaja lõppedes koondise juurest ja alustas uue hooaja ettevalmistut teistest eraldi. Tegemist pole millegi täiesti tavapäratuga, aga Kläbo peab seetõttu enne hooaja algust andma alaliidule koostööallkirja, mida aga seni ei juhtunud, sest tema ja mõned teised tippsportlased polnud rahul Norra suusaliidu turundusõiguste poliitikaga.

Lisaks turundusõiguste muutmisele soovis Kläbo hooaja sees rohkem puhkepäevi. "Viimane pakkumine, mille esitasime, oleks Johannesele võimaldanud kaks pikemat puhkepausi. Üks neist oleks kohe pärast Tour de Skid ja teine Norra meistrivõistluste ajal. Me vaidleme kaheksa-üheksa päeva üle! See konflikt ei keerle ainult rahaasjade ümber," väitis suusataja isa Haakon kolmapäeval Norra meediale.

Reedel tuli aga uudis, et osapooled on siiski kompromissile jõudnud. Selle tulemusel ei saa Kläbo kasutada algaval hooajal MK-sarjas isiklike sponsorite logosid. Küll aga saab norralane lisapuhkepäevi, mitte küll pikalt Tour de Ski järel, vaid lühemalt pea iga võistlusnädalavahetuse järel.

Norra suusaliidu murdmaajuhi Espen Bjervigi sõnul sai sõlmitud leping standardne ega ole midagi eripärast. "Nad peavad kandma meie võistlusvormi, nõustuma meie turundusreeglitega ja samuti laienevad neile vastavad õigused," sõnas ta NRK-le. "Aga neil pole võimalust kasutada erasponsorite logosid."

Kokkuleppele jõudmist kinnitas ka Kläbo meediaesindaja Lasse Gimnes. "Johannes Hosflöt Kläbo otsustas loobuda Uno-X-i logost rahvuskoondise vormil ja seeläbi nõustuda Norra suusaliidu spordidirektor Espen Bjervigi vastuettepanekuga, mille ta kolmapäeval meedia vahendusel esitas," teatas Gimnes.

Mitmete Norra suusakommentaatorite hinnangul võitis tehingust rohkem ikkagi Kläbo. "Nüüd ei saa suusaliit terve talve jooksul oma kampaaniates suurimat murdmaatähte kasutada," lausus NRK spordikommentaator Jan Petter Saltvedt. "Kläbo näitab võistlustel suusaliidu sponsoreid, aga väljaspool seda on ta vaba tegema seda, mida soovib."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: