Palestiinat toetanud judo olümpiavõitja sai võistluskeelu

Judo (foto on illustreeriv).
Judo (foto on illustreeriv). Autor/allikas: Ministério da Defesa / CC BY-SA 4.0 / Wikimedia Commons

Ühismeedias Palestiiniale toetust avaldanud judo olümpiavõitjale Hasan Halmurzajevile määrati esialgne võistluskeeld.

30-aastane Halmurzajev lisas Instagrami videoid, kus väidetavalt pommitatakse Iisraeli ja Venemaa judoliidu teatel läheb see vastuollu nende ametliku poliitikaga.

Rahvusvaheline judoliit (IJF) teatas oma koduleheküljel, et Venemaa judoliit oli saatnud neile kirja, milles sisaldus järgnev informatsioon: sportlane rikkus alaliidu eeskirju, mis ei luba avaldada usulisi või poliitilisi seisukohti.

Selle tulemusel määras Venemaa judoliit Halmurzajevile tähtajatu võistluskeelu kuni edasise otsuse langetamiseni.

"IJF jätkab võitlust diskrimineerimisega ja inimlike väärtuste kaitsmist, me toetame judo väärtusi, milleks on vastastikune abi, heaolu, austus ja sõprus," teatas rahvusvaheline alaliit.

Rahvusvaheline judoliit on varasemalt seisnud kindlalt Iisraeli selja taga. Kui näiteks 2019. aastal käskis Iraani valitsus oma sportlasel Saeid Mollaeil MM-il matšist loobuda, et mitte minna kokku vastasega Iisraelist, reageeris IFJ sellele Iraani alaliidu volituste peatamisega.

Põhja-Kaukaasia piirkonnast, kus moslemid on arvuliselt ülekaalus, pärit Halmurzajev võitis 2016. aastal Rio de Janeiro olümpiamängudel kuldmedali kuni 81 kg kaaluvate meeste seas. Lisaks on tal 2017. aastast MM-pronks ja 2016. aastast ka EM-kuld.

Pärast Venemaa sportlaste rahvuvahelisele areenile taaslubamist on Halmurzajev võistelnud neutraalse lipu all.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: