Tapa teenis käsipalli meistriliigas esimese võidu

SK Tapa - Viljandi HC
SK Tapa - Viljandi HC Autor/allikas: Helin Potter/Eesti Käsipalliliit

Käsipalli meistriliigas pidasid nädala viimase matši SK Tapa ja HC Tallinn. Tabelis vastavalt viimasel ja eelviimasel kohal paiknenud meeskonnad maadlesid pikalt ühel pulgal, kuid lõpuks võitis Tapa seisuga 32:29 (13:13).

Tapa haaras koduväljakul initsiatiivi ja läks kahe punktiga juhtima, kuid viiendaks minutiks oli seis juba 2:2 viigis. Seejärel läks Tallinn kahega ette, skoorijateks Volodymyr Shcherban ja Danil Gumianov. 15. minutiks oli mängupilt sama, kui seis 9:7 rääkis pealinna klubi kasuks.

22. minutil realiseeris Endrik Jaanis Tapa kiirrünnaku, tuues Tapa ühe värava kaugusele viigist. Viigistav värav tuli 29. minuti eel Ailar Puhasmetsa abil, mistõttu mindi teisele poolajale vastu seisult 13:13. Teine pool mängust kulges enamjaolt samas rütmis – 41. mänguminutiks oli seis 20:20. Andreas Parve, Marcus Rätteli ja Trivo Vaiguranna väravad aitasid 49. minuti lõpuks Tapal nelja väravaga juhtima minna, tehes seisuks 26:22.

Tapa edumaa hoidmist pärssis punane kaart Roger Muskatile. Tallinn tuli kaheksaminutilisest väravapõuast välja ja asus vahemaad vähendama, ent külalismeeskond ei suutnud end enam kaotusseisust välja mängida. Nõnda võttis Tapa võidu tulemusega 32:29.

Tapa resultatiivseim mängija oli Marcus Rättel kümne väravaga. Talle järgnes Endrik Jaanis viie tabamusega. HC Tallinna eest kasvatas enim skoori Volodymyr Shcherban, kelle arvele kogunes lausa 15 väravat. Otto Karl Kont viskas Tallinna eest neli väravat.