Takistussõidu olümpiavõitja sai pika võistluskeelu

Eric Lamaze
Eric Lamaze Autor/allikas: SCANPIX / imago images/ThomasReiner.pro

Rahvusvaheline ratsutamisliit (FEI) määras takistussõidu olümpiavõitjale Eric Lamaze'ile antidopingu reeglite rikkumise eest nelja aasta pikkuse võistluskeelu.

Hetkel on Lamaze'iga seotud juhtum rahvusvahelises spordikohtus ning FEI väitel esitas kanadalane selle käigus fabritseeritud meditsiinilisi dokumente ehk alaliit karistas teda võltsimise eest.

Kuna Lamaze ei vastanud süüdistustele ja loobus ülekuulamisest, siis antidopingu reeglite järgi tähendab see rikkumise tunnistamist ja tagajärgedega nõustumist. Lisaks peab kanadalane maksma ka 15 000 šveitsi franki trahvi. Siiski on tal 21 päeva aega otsus edasi kaevata.

55-aastase Lamaze võistluskeeld kestab 11. septembrini 2027, kuid tegelikkuses loobus ta võistlusspordist juba eelmisel aastal, et keskenduda võitlusele ajuvähiga. Vastava diagnoosi avalikustas Lamaze 2019. aastal.

Lamaze'i karjääri tipphetk saabus 2008. aastal Pekingi olümpiamängudel, kus krooniti koos hobusega Hickstead individuaalseks takistussõidu olümpiavõitjaks ja sai Kanada võistkonnaga hõbemedali. 2016. aastal Rio de Janeiros lisandus veel individuaalne pronks.

Siiski polnud vastuolulised juhtumid ratsutaja jaoks juba varasemalt võõrad. Nimelt jäi Lamaze positiivse dopinguproovi tõttu eemale nii 1996. kui ka 2000. aasta olümpiamängudest. Tõsi, vaidlustamise järel need juhtumid tühistati.

Tänavuse aasta alguses algatati tema vastu Ameerika Ühendriikides Floridas tsiviilhagi, kus kanadalasele pandi süüks kahe hobuseomaniku petmist.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: