Serviti ja Viljandi teenisid käsipalli meistriliigas võidulisa

Serhii Orlovskyi
Serhii Orlovskyi Autor/allikas: Arvi Sirm/Eesti Käsipalliliit

Koduses käsipalli meistriliigas olid kolmapäeva õhtul võidukad külalismeeskonnad, kui Põlva Serviti alistas Mistra ning Viljandi HC sai Kehrast jagu.

Külalismeeskonna mäng Kehras sujus libedalt, samal ajal kui Kehra meeskond ise vaevles realiseerimisprobleemide küüsis. Kümnendal mänguminutil oli seis 8:2 Servitile ning kümmekond minutit hiljem oli Põlva klubi juhtimas juba numbritega 15:5, poolajale mindi seisult 19:7.

Teise poolaja teisel minutil viskas Serviti 20. värava, Kehra kümnes värav sündis alles 30. minutil. Serviti edumaa paisus ühel hetkel 16-punktiliseks ning kohtumise lõpuks teeniti kindel 33:20 võit.

Serviti ridadest viskas enim väravaid Jürgen Rooba, kelle arvele jäi kuus tabamust. Viis väravat sai kirja Sander Sarapuu. Kehra skooritegijad Kristofer Liedemann, Indrek Normak ja Martin Kikkas jäid nelja värava peale.

Tasakaaluks Serviti ja Kehra hoogsale mängule oli Mistra ja Viljandi vaheline matš tõeline heitlus. Tasavägises kohtumises kasvas skoor aeglaselt, 21. minutiks olid mõlemad klubid suutnud visata vaid viis väravat. Viljandi skoorimisdefitsiit hakkas aga lahenema ja 25. minutil läks külalisvõistkond kolme väravaga juhtima, kui Hendrik Koks seitsmemeetri karistusviske realiseeris. Esimene poolaeg lõpetati skoorilt 12:7.

Teisel poolajal hakkas Mistra kaotusseisu vähendama, 40. minutil tabas Mistra eest Vladyslav Naumenk, tehes seisuks 14:17. Koheselt lisas ta ka järgmise värava, ent Hendrik Koks ja Kristo Voika kiskusid Viljandi omakorda nelja värava kaugusele. Kui 53. minutil oli vahemaa taas kaheväravaline, siis paar minutit hiljem oli see Carl-Eric Uibo viskest üheväravaline. Viljandi eest kostsid Voika, Koksi ja Johannes Pertelsoni tabamused ning mäng lõppes tulemiga 26:24 Viljandile.

Mistra resultatiivseim oli Serhii Orlovskyi üheksa väravaga. Viljandi eest viskasid kuus väravat Kristo Voika ja Hendrik Koks.

Käsipalli meistriliiga saab jätku neljapäeval, kui SK Tapa võõrustab HC Tallinnat.

Toimetaja: Kristjan Kallaste