Eesti quadid ja külgvankrid näitasid Rahvuste motokrossil häid sõite

Nädalavahetusel toimus Itaalias Cingoli krossirajal quadide Rahvuste motokross. Eesti koondis koosseisus Kevin Saar, Karl-Robin Rillo ja Rasmus Sõna tulid seitsmeteistkümne võistkonna hulgas tugevale kuuendale kohale. Külgvankrite Rahvuste motokrossil said eestlased viienda koha.

Laupäeval olid Cingolis kavas kvalifikatsioonisõidud. Sõitjad olid jagatud kolme gruppi ja lõpuks läks arvesse kaks paremat tulemust. A-grupi kvalifikatsioonisõidus tegi Eesti meeskonna parima tulemuse Kevin Saar, kes sai sõidus kolmanda koha. B-grupis tegi ilusa sõidu Rillo kui ta jõudis finišisse viiendana. C-grupis sõitnud Sõna jäi raja äärde juba teisel ringil ja kirja läks talle 17. koht.

Kahest heast tulemusest Eestile piisas, et kvalifikatsiooni kokkuvõttes saada kaheksa punktiga viies koht. Esikoha teenis kahe punktiga USA koondis, teine oli nelja punktiga Itaalia koondis ja kolmas kuue punktiga Suurbritannia.

Pühapäeval oli kavas kolm põhisõitu. Esimeses sõidus tulid rajale A- ja B-grupi sõitjad. Eesti koondise eest läksid starti Saar ja Rillo. Saar võttis stardi järel sisse kaheksanda koha. Vahepeal õnnestus tal ka seitsmendale kohale tõusta, kuid finišisse jõudis Saar ikkagi kaheksandana. Rillo oli stardi järel teise kümnes lõpus, kuid väga ilusa sõiduga tõusis ta Saare selja taha üheksandale kohale. Sõidu võitis ameeriklane Joel Hetrick, teine oli ameeriklane Bryce Ford ja kolmas britt Harry Walker.

Teises sõidus tulid rajale Rillo ja Sõna. Rillo tegi paremalt stardipositsioonilt korraliku stardi ja ta pääses esikümne piirile. Kahjuks juba teisel ringil ta eksis, langes viimaste sekka ning sõidu keskel jäi ta raja äärde. Sõna oli stardi järel viimaste seas ja sealt õnnestus tal sõidu lõpuks tõusta 19. kohale. Esikoha teenis ameeriklane Ford, teise koha sai Chad Wienen (USA) ja kolmanda koha Patrick Turrini (Itaalia).

Viimases sõidus pidid Saar ja Sõna kindlasti korralikud tulemused tegema, kuna Rillo katkestamine enam mänguruumi ei jätnud. Saare start ei õnnestunud just kõige paremini ja avaringil ta esikümnesse ei mahtunud. Sõidu edenedes läks eestlane aga üha paremasse hoogu, viimastel ringidel parandas ta pidevalt positsiooni ning finišisse jõudis Saar viiendana. Ka Sõna tegi oma parima sõidu. Stardi järel pääses ta kohe TOP20 sisse ja sõidu lõpuks tõusis ta neljateistkümnendaks. Kaks esimest kohta kuulusid taas ameeriklastele, võidu teenis Hetrick ja teine oli Wienen. Kolmandana lõpetas Turrini.

Kokkuvõttes tuli Eesti koondis 56 punktiga kuuendale kohale. Esikoha teenis perfektse seitsme punktiga Ameerika koondis. Teiseks tuli 44 punktiga Itaalia ja kolmandaks 46 punktiga Agentina.

Cingolis sõideti ka külgvankrite Rahvuste motokross, kus Eesti koondis koosseisus Robert Lihtsa - Markus Lina, Tanel Reesna - Sten Niitsoo ja Markus Normak - Oliver Sebastian Lamp tulid kõrgele viiendale kohale.

Itaalias oli kohal 12 meeskonda ja laupäeval sõideti kvalifikatsioonisõidud. A-grupi sõidus teenisid Lihtsa ja Lina kuuenda koha. B-grupis olid Reesna ja Niitsoo seitsmendad ning C-grupis Normak ja Lamp neljandad.

Kvalifikatsiooni kokkuvõttes oli Eesti koondis kümne punktiga kuues. Esikoha teenis kahe punktiga Hollandi koondis, teine oli nelja punktiga Belgia ja kolmas nelja punktiga Prantsusmaa.

Pühapäeval tulid esimeses võistlussõidus rajale A- ja B-gruppide sõitjad. Vägevalt alustasid sõitu Lihtsa ja Lina, kes asusid stardi järel viiendale kohale. Sõidu jooksul õnnestus Eesti meestel mitmel korral ka neljandaks tõusta, kuid finišisse jõuti ikkagi viiendana. Reesna ja Niitsoo olid stardi järel kolmeteistkümnendad. Korraks suutsid mehed juba 11. kohale tõusta, kuid seejärel langeti kuueteistkümnendaks. Sõidu lõpuks suutsid mehed sealt 14. kohale tõusta. Esikoha teenisid üllatuslikult britid Foden ja Humphery, teise koha said Bax ja Cermak (Holland) ning kolmanda koha Keuben ja van der Wiel (Holland).

Teises sõidus tulid rajale B- ja C-gruppide sõitjad. Paremalt stardikohalt alustanud Reesna ja Niitsoo asusid stardi järel üheksandal kohal. Sõidu jooksul anti aga kohti ära ning finišisse jõudsid mehed kaheteistkümnendana. Stardi järel viimasele kohale jäänud Normak ja Lamp liikusid rajal hästi ja nad tõusid lõpuks kolmeteistkümnendaks. Sõidu võitsid lätlased Lielbardised, teise koha said Auvray ja Musset (Prantsusmaa) ja kolmanda koha Keuben ja Van der Wiel (Holland).

Viimases sõidus olid rajal A- ja C-grupi sõitjad. Vägevalt alustasid sõitu taas Lihtsa ja Lina, kes olid stardi järel koguni neljandal kohal. Kahjuks ei suutnud nad sõidus seekord kõrget kohta hoida ja finišisse jõudis Eesti paar kümnendana. Normak ja Lamp olid sõidus pikka aega 13. kohal, kuid finišisse tuldi lõpuks viieteistkümnendana. Esikoha võtsid taas Foden ja Humphrey (Suurbritannia), teise koha said Hermans ja Van den Bogaart (Belgia) ning kolmanda koha Wilkinson ja Millard (Suurbritannia).

Kokkuvõttes tuli Eesti koondis 54 punktiga viiendale kohale. Neljanda koha saanud Läti koondisega teeniti võrdne arv punkte, kuid kuna lätlastel oli ette näidata parem tulemus sõidust, siis andis see neile kõrgema koha. Esikohale tuli 14 punktiga Hollandi koondis, teise koha sai 17 punktiga Suurbritannia ja kolmanda koha 24 punktiga Prantsusmaa.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: