Spordinädalal toimus üle Eesti 1101 erinevat liikumissündmust

Kõige populaarsem liikumissündmus heategevuslik teatejooks
Kõige populaarsem liikumissündmus heategevuslik teatejooks Autor/allikas: Oleg Hartsenko

23.-30. septembrini peetud spordinädala raames toimus üle Eesti 1101 erinevat sündmust 200 635 osaluskorraga. Spordinädala sündmusi algatas 705 erinevat organisatsiooni, kellest suurima panuse "Liikujad võidavad" sõnumi levitamisse andsid 672 haridusasutust.

"Spordinädal on aasta-aastalt aina enam populaarsust koguv ettevõtmine, mis saab teoks ainult koos aktiivsete inimestega Eestimaa eri paigust," märkis liikumisharrastuse kompetentsikeskuse projektijuht ja spordinädala koordinaator Renna Nelis ning lisas, et nädala jooksul toimus sadu liikumis- ja spordipäevi, korraldati aktiivseid tervisehommikuid, käimiskoosolekuid, matku ja põnevaid väljakutseid, peeti liikumis- ja tervisealaseid seminare, kohtuti treenerite ja sportlastega ning külastati aktiivselt spordi- ja liikumisega seotud muuseume.

Nelis ütles, et suurima panuse spordinädala sõnumi levitamisse andsid üldhariduskoolid ja lasteaiad kokku 672 haridusasutusega. "Kõige populaarsem liikumissündmus oli nädala avasündmusena 28 Eesti eri paigus peetud heategevuslik teatejooks 13 500 koolilapse osalusega," sõnas Nelis. "Jätkasime koolide, lasteaedade ja spordiklubidega koostööd, pidades silmas liikumist pimedal ajal õues ning saatsime neile hea tahte märgiks 75 000 helkurit."

Täiskasvanute hulgas oli väga populaarne sammude kogumise kampaania "Pane kondimootor tööle", millest võttis osa üle 3000 liikuja.

"Märkimist väärib, et igal aastal võtab spordinädalast osa ka hulk ettevõtteid ja riigiasutusi väga erinevatelt elualadelt," tõi Nelis välja.

Väga olulisteks sõnumi kandjateks kogu nädala vältel olid patroonid – kultuuriminister Heidy Purga, kardioloog Margus Viigimaa, olümpiavõitja Kristiina Šmigun-Vähi, sprinter Karl Erik Nazarov ja maratonijooksja Roman Fosti, kes võtsid ka ise erinevatest spordisündmustest osa. Aktiivselt liikuma innustas ka Eesti kaitseväe juhataja kindral Martin Herem, kutsudes koos kaitseressursside ametiga huvilisi oma füüsilist vormi proovile panema kaitseväe kehaliste võimete kontrolltesti läbides.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: