Rahvusvaheline suusaliit kinnitas kahevõistluse hooaja võistluskalendri

Kahevõistluse MK-etapp Otepääl, pühapäevane võistluspäev
Kahevõistluse MK-etapp Otepääl, pühapäevane võistluspäev Autor/allikas: Adam Illingworth

Rahvusvahelise suusaliidu (FIS) kahevõistluse komitee kinnitas 2023/2024 hooaja lõpliku võistluskalendri ning teatas uuendustest, mis eesseisval hooajal jõustuvad.

Kahevõistluse komitee kinnitas ühtlasi 2023/24 MK-kalendri, kuhu kuulub ka 9.-11. veebruaril Tehvandi Spordikeskuses toimuv Otepää kahevõistluse MK-etapp

"FIS-i kahevõistluse komitee poolt välja toodud uuendused annavad alust arvata, et nad on pühendunud ala atraktiivsemaks muutmisele just pealtvaatajatele mõeldes," ütles Otepää MK-etapi korralduskomitee esimees Ago Markvardt. "Meil on hea meel tuua Otepääle maailma parimad kahevõistlejad ja ootame kõiki kolmeks põnevaks võistluspäevaks meiega ühinema."

Võistlusformaatides on oodata uuendusi kontinentaalkarikasarjas, kus võistluskavasse lisandub segateatesprint. Lisaks ootab Ruka maailmakarikaetapil ees uus formaat individuaalne compact, mis erineb tavapärasest Gunderseni meetodist. Nimelt näeb reegel välja, et suusarajale suunduvad võistlejad mitte hüppemäel saavutatud koha järgi, vaid fikseeritud stardiaegadega.

Eelseisval hooajal võetakse võistlejate kombinesoonide mõõtmiseks kasutusse 3D-skänner, mille peamine eesmärk on FIS-i silmis tõsta võistlejate taset ning konkurentsi. Lisaks muudeti saabaste sisse minevate kiilude kõrguse reegleid. Uuendus muutub tulevikus kohustuslikuks kõikidel maailmakarika-  ning kontinentaalkarikavõistlustel. 

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: