Eesti sai noorte Rahvuste krossil neljanda koha

Motokrossi Eesti meistrivõistlused.
Motokrossi Eesti meistrivõistlused. Autor/allikas: Motostart Photography

Nädalavahetusel toimus Belgias 51. noorte Rahvuste kross Coupe de l'Avenir, millest võtsid seekord osa Eesti 65cc klassi poisid Rasmus Näär, Robin Arukase ja Gregor Lootus.

Vabatreening kulus suures osas poistele harjumatute elementidega kohanemiseks. Suureks abiks olid Lauri Lokotari näpunäited, vahendab msport.ee. Gregor Lootuse kvalifikatsioonõnnestus perfektselt – stardivõit ja sõiduvõit.

Robin Arukase start ebaõnnestus, 25. kohalt sõitis ta end lõpuks 18. kohale. Rasmus Nääri kvalifikatsiooni start oli keskpärane, aga teise kümne keskelt õnnestus tal hea sõidu tulemusena lõpetada siiski neljanda kohaga.

Esimeses stardis sai Lootus prantslase Loan Torro järel teisena kurvist välja. Poisid tegid sõidu jooksul üksteisest mitu möödasõitu, aga lõpuks jäi peale siiski Lootus ja esimene sõit õnnestus tal võita. Arukase tuli esimeselt ringilt 16. kohal, tegi raskel rajal head sõitu ja lõpetas üheksandana.

Nääri esimene start ebaõnnestus täielikult, kui ta oli stardikurvis viimaste seas. Esimese ringi lõpuks suutis ta aga tõusta juba kaheksandaks ning teise ringi lõpuks oli ta juba viies. Kahjuks maandus ta seejärel aga kolmandal ringil hüppel rajapiirde tokile liiga lähedale ning see jäi hammasrataste vahele kinni. Poolteist minutit hiljem sai Rasmus edasi sõita ja lõpetas sõidu 19. kohal.

Teise sõidu stardi võitis Lootus ja suutis esikohta hoida lõpuni, finišeerides prantslase Torro ees napi 0,9 sekundiga. Arukase tegi teises sõidus mõned vead, mistõttu langes stardis saadud seitsmendalt kohalt lõpuks 15.

Nääri teine start oli koos Lootusega ideaalne – mõlemad poisid sisenesid kurvi kõrvuti esimestena. Siis aga ei õnnestunud ühel Belgia krossipoisil oma tsiklit kontrollida ning lendas esirattaga Nääri tsikli tagarehvi ja porilaua vahele kinni. Poisid pusisid seal tükk aega, enne kui üksteise küljest lahti said. Vaatamata sellele suutis Rasmus keerulistes oludes rajal lõpetada korraliku üheksanda kohaga.

65cc tiimi arvestuses tulid eestlased tublile neljandale kohale. Individuaalarvestuses võitis Gregor Lootus 65cc klassis esikoha ja Olivier Rougraffi nime kandva karika. Robin Arukase saavutas kokkuvõttes kümnenda ja Rasmus Näär 14. koha.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: