WADA määras Venemaa antidopingule uued sanktsioonid

Silt Venemaa antidopingu agentuuri hoonel
Silt Venemaa antidopingu agentuuri hoonel Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Maailma antidopingu agentuuri (WADA) juhatuse koosolekul otsustati kehtestada Venemaaa antidopingu agentuuri (RUSADA) suhtes uued sanktsioonid.

2022. aasta septembris viitas WADA probleemkohtadele Venemaa õigussüsteemis, aga aasta aega hiljem pole need lahendust saanud ja seega loetakse RUSADA liikmelisust endiselt nõuetele mittevastavaks.

See tähendab, et RUSADA kaotab mitmed WADA pakutavad võimalused: selle esindajad ei saa täita WADA ametikohti ning Venemaa antidopingu agentuur ei tohi võõrustada WADA korraldatud üritusi.

Samuti ei saa RUSADA esindajad osaleda WADA vaatlemis- ega teavitusprogramides, sellega seoses ei saa RUSADA ka erinevate tegevuste arendamise või programmides osalemisega seotud rajastust.

Piirkondlikel, kontinentaalsetel ega maailmameistrivõistlustel, samuti olümpiamängudel ega paraolümpiamängudel ei tohi heisata Venemaa lippu.

Venemaa antidopingu agentuuri õiguste taastamiseks nõutakse, et õigusaktidega seotud mittevastavused kõrvaldatakse täielikult ning RUSADA peab austama ja järgima kõiki tagajärgi.

Sarnaselt Venemaale on peatatud ka Lõuna-Aafrika Vabariigi ja Bermuuda antidopingu organisatsioonide volitused, kuna neile heidetakse samuti ette probleeme riikide õigussüsteemides.

Väiksemad puuduseid leiti olevat Alžeeria, Angola, Ecuadori, Mongoolia, Maroko ja Filipiinide antidopinguorganisatsioonides. Puuduste likvideerimiseks anti neli kuud.

Lisaks teatas WADA pärast juhatuse koosolekut ka 2024. aasta keelatud ainete nimekirja täiendamisest. Märkimisväärne on tugeva valuvaigisti tramadooli lisandumine dopinguainete hulka.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: