Suri pikaagne spordireporter Rein Küttim

Rein Küttim
Rein Küttim Autor/allikas: ERR

16. septembril suri pikaaegne Eesti Raadio spordireporter Rein Küttim.

Rein Küttim sündis 3. augustil 1939 ja oli aastatel 1958-1990 Eesti Raadio spordireporter.

Ta alustas 1958. aastal juuratudengina ER Noorte Reporterite Klubist. Osales konkursil, kus kuulajad otsustasid, kes sobib reporteriks. Rein oli Gunnar Hololei koolkonna esindaja ja spordireportaaž oli tema kirg. Tiit Karuksi sõnul oli Küttim väga hea kirjeldaja ja emotsioonide edasiandja.

1980ndatel aastatel lõi ta kaasa "Olümpiaraadio" saadetes. Kolleegid iseloomustavad teda soliidse ja hoolitsevana. Ta jälgis ka praeguse raadio sporditoimetuse tööd - aeg-ajalt helistas ja jagas oma näpunäiteid ning suhtles niisama tänaste tegijategagi. Lisaks kirjutas ta orienteerumisuudiseid Spordilehte.

Reinu kirg oli orienteerumine. Ta alustas selle alaga 60ndate aastate alguses ja osales enamasti Tallinna neljapäevakutel. Esimese võidu sai ta seal 34-aastasena 1973. aastal. Kokku kogunes tal 50 aasta jooksul ligi 340 Tallinna neljapäevaku esikohta. Tema jooksuvõime oli veel 84-aastasena tähelepanuväärselt tugev.

Rein töötas lahkumiseni kütusefirmade liidus, oli juhatuse liige ja juristina juhtis omanimelist õigusbürood. Rein lahkus meie seast oma meelisharrastuse ajal Eesti pika raja meistrivõistlustel.

Rahvusringhääling avaldab lähedastele kaastunnet.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: