Kullas tuli MX Nationali sarja hooaja kokkuvõttes kolmandaks

Harri Kullas
Harri Kullas Autor/allikas: Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon

Briti krossisarja MX Nationali viimane etapp toimus möödunud nädalavahetusel Hawkstone Parki krossirajal. Harri Kullas tuli viimasel etapil viiendale kohale, hooaja kokkuvõttes jäi eestlane kolmandaks.

Enne viimast etappi hoidis Kullas sarjas kindlalt kolmandat kohta. Keegi teda tagant väga ei ohustanud ning ka ettepoole tõusta oleks olnud keeruline. Hawkstone Parki krossirajal toimunud viimast etappi alustas Kullas ajasõidu kaheksanda kohaga, lõpuks sõitis parima aja välja Conrad Mewse, vahendab Msport.ee.

Esimeses võistlussõidus võttis Kullas stardivõidu, kuid langes seejärel kiiresti kolmandale kohale. Sõidu liidriks asus Josh GIlbert ja teine oli Mewse. Kullas hoidiski kolmandat kohta kogu sõidu jooksul ja tuli ka sellel positsioonil finišisse. Esikoha saatus otsustati teisel ringil, kui Mewse möödus Gilbertist ja lõpuks kindla võidu teenis.

Teises sõidus Kullas nii head starti ei teinud ning tuli esimeselt ringilt tagasi viiendana. Seejärel möödus ta Martin Barrist ja sõitis mõnda aega neljandana. Sõidu keskel möödus Kullasest Tristan Burdon ja eestlane tuli lõpuks finišisse viiendana. Mõlemas sõidus oli Kullasel probleeme tehnikaga. Esikoha teenis itaallane Ivo Monticelli, teine oli Mewse ja kolmas Gilbert.

Etapi kokkuvõttes teenis Kullas 36 punktiga viienda koha. Esikoht läks 47 punktiga Mewsele, teine oli 42 punktiga Gilbert ja kolmas 41 punktiga Monticelli.

Hooaja kokkuvõttes tuli Kullas 198 punktiga kolmandale kohale, esikoht läks 236 punktiga Mewsele ja teine oli 221 punktiga Gilbert.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: