Ujumisliit lubab agressorriikide sportlased taas võistlustele

Ujumise MM Fukuokas
Ujumise MM Fukuokas Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Rahvusvaheline ujumisliit World Aquatics on saanud valmis raamistiku, mille alusel määratakse, kas Venemaa ja Valgevene sportlased saavad rahvusvahelistel võistlustel osaleda.

Portaal insidethegames.biz kirjutas esmaspäeval, et alaliit leppis kokku asjaolud, mis lubavad vaid individuaalsetel sportlastel võistlustel osaleda. Ühtlasi lubatakse võistlustele vaid üks Venemaa ja üks Valgevene sportlane.

Agressorriikide sportlased ning nende personal saavad osaleda vaid siis, kui nad järgivad kõiki ujumisliidu määrusi. See tähendab, et neil ei ole kontakti Venemaa ja Valgevene sõjaväe või muude julgeolekuasutustega ning nad ei ole varasemalt toetanud Venemaa sissetungi Ukrainasse.

Samuti jäävad keelu alla mõlema riigi lipud, neutraalseid sportlasi kuvatakse rahvusvahelise ujumisliidu lipuga. Sama kehtib ka hümnide kohta. Lisaks tohivad kõnealused sportlased kasutada võistlusvormina ainult valget riietust, kõik viited Venemaale ja Valgevenele on keelatud.

"Rahvusvaheline Ujumisliit tunnustab sportlaste pühendumust ja talenti olenemata nende rahvusest. Vaatamata neile väljakutsetele, mida me rahvusvahelisel areenil näeme, on meil kohustus sportlaste jaoks õiglane ja kaasav keskkond luua," sõnas World Aquaticsi president Husain Al Musallam.

Alaliit lubas esialgu agressorriikide sportlased rahvusvahelise võistlusareenile juba eelmise aasta märtsis, kuid mitmete riikide boikoti ähvarduste tagajärjel otsustas alaliit siiski Venemaa ja Valgevene sportlased kõrvale jätta.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: