Kõrgeimal kvalifikatsioonikursusel alustas 16 treenerit, nende seas Vassiljev

Kõrgeimal kvalifikatsioonikursusel alustas teekonda 16 treenerit, keskel endine meeste koondise peatreener ja tunnustatud koolitaja Arno Pijpers.
Kõrgeimal kvalifikatsioonikursusel alustas teekonda 16 treenerit, keskel endine meeste koondise peatreener ja tunnustatud koolitaja Arno Pijpers. Autor/allikas: Katariina Peetson/Jalgpall.ee

Möödunud nädalal alustas UEFA PRO kvalifikatsioonikursusel pooleteise aasta pikkust õppeteekonda uus lend treenereid, nende seas ka koondise kapten Konstantin Vassiljev. Seekordse kursuse üks eestvedajatest on endine meeste koondise peatreener ja tunnustatud koolitaja Arno Pijpers.

UEFA PRO kursuse esimesed kolm õppepäeva peeti möödunud nädalal, kus keskenduti peamiselt jalgpalliteooriale ning treeneritevahelisele ühisele jalgpallikeelele. "Kursuse avapäeval rääkisime, kuidas olla kõrgeimal tasemel treener, mida see tähendab ning millised on selle taseme nõudmised. Seejärel arutasime, kuidas treenerid jalgpallist omavahel rääkima peaksid ning millise nurga alt sellele lähenema," selgitas EJL-i koolitusosakonna juhataja Jan Harend.

"Minu eesmärk koolitajana on saada treeneritest kätte nende maksimum: näha, kuidas nad jalgpalli mõtestavad ja mõista ka seda, mida nad vajavad," rääkis aastatel 2000–2004 Eesti koondist juhendanud ja käimasoleval PRO kursusel koolitajana ametis olev Pijpers. "Kui treener selle kursuse lõpetab, on ta valmis olema tipptreener, teekond ei saa aga kunagi läbi. Osad saavad tipptreeneriks tänu headele juhustele, teised peavad end veel ja veel arendama. Mina näen seda kursust tipptreeneriks saamise algusena. Meie anname treeneritele kaasa korraliku teadmistepagasi, edasi peavad nad tegutsema ise," sõnas Pijpers.

UEFA PRO kursuse järgmised õppepäevad toimuvad septembris, kui keskendutakse treeningmetoodikale ja treeningute ülesehitusele. Sessiooni ajal analüüsivad treenerid muuhulgas meeste ja noormeeste U21 koondise EM-valikmänge. Sel aastal toimuvad ühised õppepäevad ka oktoobris, kui fookuses on võistkonna filosoofia ja väärtuste mõtestamine, ning novembris, kui keskendutakse mängijate füüsiliste võimete arendamisele. Kvalifikatsioonikursuse õpe kestab 2024. aasta lõpuni.

PRO kursusel jagavad treeneritele teadmisi mitmed koolitajad. Selle aasta õppepäevadel on lisaks Pijpersile ja Harendile koolitajatena ametis ka EJL-i koolitajad Indrek Koser, Ludvig Tasane ja Ott Meerits, meeste koondise peatreener Thomas Häberli ning meeste koondise kehalise ettevalmistuse treener Michael Müller.

UEFA PRO kvalifikatsioonikursusel alustasid õpinguid Nikita Andreev, Aivar Anniste, Denis Belov, Alo Bärengrub, Victor Manuel Gomes Da Silva, Joel Indermitte, Dmitri Kruglov, Daniel Meijel, Lauri Nuuma, Marti Pähn, Jaanus Reitel, Sirje Kapper, Nikolai Toštšev, Siim Valtna, Konstantin Vassiljev ja Vladimir Voskoboinikov.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: