Ruudist jagu saanud hiinlane tegi USA lahtistel ajalugu

USA lahtistel tennisemeistrivõistlustel kaotas mullune finalist Casper Ruud (ATP 5.) teises ringis hiinlasele Zhang Zhizhenile (ATP 67.).
Zhizhen võitis ligi kolm ja pool tundi väldanud maratonmatši 6:4, 5:7, 6:2, 0:6, 6:2. Sellega sai Zhizhenist esimene Hiina meestennisist, kes suutnud suure slämmi turniiril esiviisikusse kuuluvat mängijat võita.
Zhizhen sai kirja 18 ässa, sooritas 60 äralööki ja tegi 41 lihtviga. Ruudi vastavad näitajad olid seitse, 39 ja 32. Esimeselt servilt võitis Zhizhen 74 protsenti punktidest ja teiselt servilt 56 protsenti, Ruudi edukus oli aga 70- ja 46-protsendiline. Kõikidest mängitud punktidest võitis Zhizhen 137 ja Ruud 127.
Zhizhen jõudis slämmiturniiril teistkordselt kolmandasse ringi ning kohtub järgmisena austraallase Rinky Hijikataga (ATP 110.), kes seljatas ungarlase Marton Fucsovicsi (ATP 57.) 6:1, 6:2, 6:1.
Kodupubliku toetust nautivad Taylor Firtz (ATP 9.), Frances Tiafoe (ATP 10.) ja Tommy Paul (ATP 14.) olid kõik teises ringis edukad. Fritz alistas tunni ja 41 minutiga Peruu esireketi Juan Pablo Varillase (ATP 74.) 6:1, 6:2, 6:2 ning Tiafoe oli 90 minutiga parem austerlasest Sebastian Ofnerist (ATP 58.) 6:3, 6:1, 6:4.
Paul pidi kaasmaalastest oluliselt rohkem pingutama, kui tuli kahesetilisest kaotusseisust välja, et alistada venelane Roman Safiullin (ATP 60.) 3:6, 2:6, 6:2, 6:4, 6:3.
Fritz mängib kolmandas ringis 17-aastase Tšehhi tulevikulootuse Jakub Menšikuga (ATP 206.). Tiafoe järgmiseks vastaseks on 22. asetatud prantslane Adrian Mannarino (ATP 35.) ja Paul peab jagu saama 21. asetatud hispaanlasest Alejandro Davidovich Fokinast (ATP 21.).
Toimetaja: Henrik Laever