Travis Leok jäi Saksamaa MV-etapil napilt esikolmikust välja

Lucas Leok. Teekond maailmakarika võiduni
Lucas Leok. Teekond maailmakarika võiduni Autor/allikas: pressimaterjal

Möödunud nädalavahetusel Tensfieldi krossirajal aset leidnud Saksamaa motokrossi meistrivõistluste kuuendal etapil teenis Travis Leok 85cc klassis neljanda koha. MX2 klassis tegi ilusa võistluse Kaarel Tilk, kes tuli etapi kokkuvõttes üheksandaks.

MX2 klassis oli Tensfeldis osalemas kaks eestlast. Ajasõidus esimesse gruppi kuulunud Joosep Pärn sõitis seal välja 11. ringiaja. Teises grupis olnud Kaarel Tilk suutis välja sõita oma grupi üheksanda aja. Mõlemad sõitjad pääsesid nende aegadega otse finaalidesse, vahendab msport.ee.

Esimeses võistlussõidus alustas paremini Pärn, kes sõitis esikümne piiril ning tuli lõpuks üle finišijoone 12. võistlejana. Tilga start ja esimesed ringid ebaõnnestusid ja ta langes vahepeal üsna rivi lõppu, kuid seejärel alustas ta tõusu ja lõpuks õnnestus tal 19. kohale tõusta.

Teises sõidus tegi Tilk aga suurepärase stardi ja pääses liidrite sekka. Selles sõidus läks aga Pärnal kehvemini ja ta jäi stardirivi lõppu. Finišisse Pärn lõpuks ei jõudnudki ja kirja läks talle 37. koht. Tilk suutis aga terve sõidu jooksul esiviisikus püsida ning lõpetas hooaja parima kohaga, kui ületas joone viiendana.

Kolmandas sõidus sai Tilk hästi minema ning lõpetas viimase sõidu seitsmendana. Pärn alustas sõitu punktikoha piirilt ning finišisse tuli eestlane 15. kohaga.

Hooaja parima võistluse teinud Tilk tuli etapi kokkuvõttes 32 punktiga üheksandale kohale. Pärn lõpetas 18. kohaga ning teenis üldarvestuses 15 punkti. Sarja kokkuvõttes tõusis Tilk 66 punktiga 17. kohale ja Pärn 21 punktiga 34. kohale. 

85cc klassis käisid rajal Travis ja Lucas Leok. Esimese grupi ajasõidus sõitis Travis välja kolmanda aja. Teise gruppi kuulunud Lucas sai hakkama samaga.

Avasõidus suutis Travis Leok tõusta kolmandaks, kuid finišisse jõudis ta neljandana, Lucas Leok startis kehvemini ja tõusis küll vahepeal esikümne piirile, kuid lõpetas sõidu 12. kohal.

Teises sõidus tõusis Travis Leok teiseks, kuid lõpetas sõidu kolmandana. Lucas Leoki start ebaõnnestus ja ta jäi viimaste sekka. Siiski tegi eestlane palju möödasõite ja tõusis lõpuks jälle 12. kohale.

Kolmandas sõidus jäi Travis Leok stardis aeglaseks, kuid tõusis sõidu keskel viiendale kohale. Kaks ringi enne lõppu pääses Travisest mööda taanlane Bertram Thorius ja Leok lõpetas sõidu kuuendana, minetades sellega poodiumikoha. Lucas Leok alustas teise kümne lõpus, kuid tegi suurepärase sõidu ja lõpetas seitsmendana.

Etapi kokkuvõttes teenis Travis Leok 53 punkti ning jäi neljandaks. Lucas Leok teenis 32 punktiga kümnenda koha. Kolme etapi järel on Travis Leok 106 punktiga kolmandal kohal. Lucas Leok asub 65 punktiga kümnendal kohal.

Järgmine etapp toimub 9-10. septembril Holzgerlingenis.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: