Harku järv võõrustas Baltimaade parimaid veemotosportlasi

Veemoto Balti meistrivõistlused
Veemoto Balti meistrivõistlused Autor/allikas: Eesti Veemoto Liit

Möödunud nädalavahetusel selgusid Tallinnas Harku järvel Balti meistrid veemotospordis.

Kokku tuli rahvusvaheline seltskond, kus lisaks Lätile ja Leedule olid esindatud veel Soome, Ungari ja Poola piloodid. Mitmed välissõitjad tulid Harju võistlusrada proovima, sest järgmise aasta suvel toimuvad Harju järvel paadiklasside OSY-400 ja GT-30 maailma- ja F-125 Euroopa meistrivõistlused.

Balti meistrivõistlustel oli stardis kokku 64 pilooti ja suurima osavõtjate arvuga klassis GT-15 startis 18 paatkonda. Eestlaste jaoks uues noorteklassis GT-10, kus võistlevad 7-12-aastased sportlased, olid kiireimad Soome piloodid. Esikoha saavutas Valter Laine, teiseks tuli Alissa Servin ja kolmas oli Veronica Laine. Eestit esindanud Jaroslav Bassov lõpetas viiendal kohal.

Noorteklassis GT-15 käis kõva võidusõit selle aasta maailma- ja Euroopa meistri Paul Richard Lauri ja maailma- ja Euroopa hõbeda omaniku Hendrik Arula vahel. Esimese sõidu võitis Laur, teise Arula ja võitja jäi viimase sõidu otsustada, kus juba esimesel ringil oli Arula sunnitud tehnilistel põhjustel esikohalt katkestama. Võit läks Laurile, Arula teine ja kolmas oli Tristan Koit.

OSY-400 klassis ei olnud vastast maailmameister Rene Suukile, kes võttis kolmest sõidust kolm võitu. Teiseks tuli alles teist aastat selles paadiklassis võistlev Kärol Soodla ja pronksi teenis ungarlane Akos Kaszas. GT-30 klassis võttis maksimumpunktidega võidu värske MM-hõbe Kärol Soodla. Hõbedale sõitis Erik Suuk ja pronksi teenis lätlane Karlis Degainisele.

Klassis F-125 käis tugev heitlus hetkel MM-tiitli konkurentsis olevate Joonas Lemberi ja Marek Peeba vahel. Balti meistrivõistlused on neile viimaseks testvõistluseks enne septembri keskel sõidetavat MM-sarja viimast etappi. Esimese sõidu võitis Lember, aga teises oli kiirem Peeba. Otsustavaks sai kolmes sõit, kus Peeba suutis oma paremuse maksma panna.

Formula 4 klassis ei olnud vastast soomlasele Tino Lehtole, kes võitis kolmest sõidust kolm. Teine koht läks leedulasele Paulius Stainysele ja kolmas oli leedulanna Nida Kilinskaite. Formula 500 klassis võttis võidu leedulane Laimis Armonas. Esimese sõidu võitis MM-tiitli jahtiv Erko Aabrams, kuid kahes viimases sõidus ei olnud Aabramsil võimalik tehnilistel põhjustel osaleda. Aabramsile teine koht ja kolmandaks tuli Juri Suvorov.

Formula 2 klassis oli stardis MM-sarjas hetkel teist kohta hoidev Stefan Arand. Arandile oli võistlus samuti viimaseks testiks enne 3. septembril Itaalias sõidetavat MM-sarja teist etappi. Kõigis kolmes stardis sai Arand parima lähte ja maksimumpunktidega võttis ka Balti meistritiitli. Hõbedale ja pronksile tulid Läti võidusõitjad Uvis Slakteris ja Martins Bergholcs.

"Meie sportlaste jaoks oli tegemist väga vajaliku võistlusega valmistumaks MM-sarjade viimasteks etappideks. MM-tiitlid on veel lahtised klassides 
Formula 125, Formula 500 ja Formula 2." kommenteeris Eesti Veemoto Liidu peasekretär Algo Kuus. "Rõõmu tegi kindlasti 18 sportlase osalemine noorteklassis GT-15 ja huvi uue noorteklassi GT-10 vastu."

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: