Otepää valmistub laskesuusatamise juunioride MM-iks

Tehvandi laskesuusastaadion
Tehvandi laskesuusastaadion Autor/allikas: Maarja Värv/ERR

Eeloleval talvel võõrustab Otepää laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistluseid. Rahvusvaheline Laskesuusatamise Liit (IBU) viis Tehvandi Spordikeskuses läbi inspekteerimise, mille käigus kontrolliti võistluskeskuse valmisolekut tiitlivõistluste korraldamiseks.

Tegemist on teise korraga, kui laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrid selguvad Otepääl. Esimest korda toimusid noorte ja juunioride MM-id Tehvandi Spordikeskuses 2018. aastal. Otepää korralduskomitee on varasemalt läbi viinud ka laskesuusatamise EM-i 2010. ja 2015. aastal ning MK-etapi 2022. aastal. 

IBU poolt käis Otepää võistluskeskust inspekteerimas IBU juunioride karikasarja võistluste direktor Arne Eidam. "Kõik osapooled on talvisteks tiitlivõistlusteks väga hästi valmistunud. Koos suure kire ja kogemusega korraldajatega on noortele sportlastele suunatud võistluste läbiviimine väga mugav," ütles Eidam. 

Inspekteerimise käigus vaadati üle Tehvandi Spordikeskuse lasketiir, staadion ja rajad. Samuti arutati teleülekandega seonduvaid küsimusi. "Saan IBU poolt kinnitada, et koostöös Otepää korralduskomitee, Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooni ja teleülekande tootja Eesti Rahvusringhäälinguga saame liikuda viimaste ettevalmistuste juurde," rääkis Eidam. Ta lisas, et ootab Otepää noorte ja juunioride maailmameistrivõistluseid väga. 

Võistluste korraldajatele on IBU nõuanded suureks abiks. "Jätkame tööd, et võistlused saaksid läbi viidud kõrgel rahvusvahelisel tasemel ning sportlased, tiimid, partnerid ja pealtvaatajad saaksid parima laskesuusaelamuse osaliseks," sõnas Otepää korralduskomitee esimees Aivar Nigol. 

Noorte ja juunioride MM-id toimuvad Otepääl tuleva talve 23. veebruarist 2. märtsini. Kaheksal võistluspäeval on kavas segateatesõit, individuaaldistants, sprint, ühisstardist sõit ja teatesõit nii noorte kui juunioride vanuseklassile. "Lasketiirutribüünile tasub endale aegsasti pilet soetada, sest kohtade arv on piiratud. Rajal saab võistlust nautida tasuta," sõnas Nigol. 

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: