Rally Estonia tõi Lõuna-Eestisse pea 50 tuhat rallifänni

Rally Estonia pühapäevane võistluspäev
Rally Estonia pühapäevane võistluspäev Autor/allikas: Karli Saul

WRC Rally Estonia 2023 võitjateks krooniti juba kolmandat aastat järjest Soome esisõitjad Kalle Rovanperä ja Jonne Halttunen ning kodupubliku lemmikud Ott Tänak ja Martin Järveoja lõpetasid koduteedel sõidetud MM-ralli kaheksandal kohal ja teenisid ralli lõpetanud punktikatselt 2 lisapunkti.

Positiivset tagasisidet ning tunnustust Rally Estonia korraldustiimi kõrgetasemelisele korraldusele, eeskujulikele ja tulihingelistele fännidele ning Eesti riigi panusele on andnud nii rahvusvaheline Autoliit FIA, WRC Promootor, rahvusvahelised fännid, meediaesindajad kui paljud teised kohalikud ning välispartnerid.

"WRC Rally Estonia 2023 oli mitmes mõttes väga uuenduslik, korraldajatena proovisime luua innovatiivseid lahendusi, mis võimaldaksid külastajatele parima võimaliku rallielamuse, mugava rallikülastuse ning sealjuures annaksid panuse ka keskkonnahoidu. Esmakordselt võeti kasutusele digipääsmed, mis muutsid külastajate piletiostu protsessi ning kasutuse mugavamaks ja kiiremaks, samal ajal vähendades oluliselt ühekordselt kasutatavate materjalide tootmist. Lisaks alustasime koostööd mitme strateegilise partneriga, et luua rallifännide jaoks veelgi rohkem innovatiivseid võimalusi," seisab Rally Estonia pressiteates. 

Rally Estonia direktor Urmo Aava võtab ralli kokku järgmiselt. "Restruktureerimised, mis on viimastel aastatel Rally Estonia meeskonna siseselt toimunud, on olnud õiged ja vilja kandnud. Sisemiselt õnnestus sellise väiksema struktuuriga ralli korraldus väga hästi, sest kõik teadsid mida teha ja tegid seda kõrgel tasemel. Seda märkasid ja tunnustasid ka WRC Promootor, FIA, meeskonnad, Eestis kohal olnud teiste MM-rallide korraldajad, koostööpartnerid, Rally Estonia võitjad ja muidugi pealtvaatajad. Alati saab veel paremini ja kindlasti on see eesmärgiks juba järgmine kord," sõnas Aava. 

WRC Rally Estonia 2023 olulisemad faktid ja numbrid:

  • Unikaalsete pealtvaatajate ja osalejate arv 45 216.
  • Välismaiste pealtvaatajate ja osalejate arv 8625, moodustas 19,08% koguarvust.
  • Võistlejaid, meeskonnaliikmeid ja korraldusega seotud inimesi 3545.
  • Meediaesindajaid kokku 284.
  • Pealtvaatmiskordi 130 674, iga inimene külastas 4 päeva jooksul ralli erinevaid sündmusi keskmiselt 2,89 korda.
  • Majanduslik mõju piirkonnale ja Eesti riigile 15 miljonit eurot, millest riigikassasse jõuab otse tagasi pea 2,5 miljonit eurot. Üle 90% 15 miljonist eurost kulutatakse läbi Eesti era- ja riigisektori ettevõtete.
  • Ülemaailmne WRC Rally Estonia tele-, online- ja sotsiaalmeediakanalite kontaktide arv ligi 900 miljonit, läbi mille on "Estonia" ja "Visitestonia" reklaamväärtus nii sõnas, kirjas kui pildis rohkem kui 2 miljonit eurot.
  • Otsene mõju ja väärtus Eesti riigile ralli nädalavahetusega kokku rohkem kui 4,5 miljonit eurot.

Toimetaja: Helena Lindeberg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: