Äsja Euroopa meistriks tulnud Soodla lisas auhinnakappi ka MM-medali

Vasakult: Kärol Soodla, William Martinsen, Sten Ivanov
Vasakult: Kärol Soodla, William Martinsen, Sten Ivanov Autor/allikas: Eesti Veemoto Liit

Poolas Trzciankas selgitati möödunud nädalavahetusel maailmameistrid paadiklassis GT-30. Augusti alguses Euroopa meistriks kroonitud Kärol Soodla sai kaela hõbemedali.

Eesti sportlased on GT-30 paadiklassis domineerinud juba aastaid ja maailmameistriks on tuldud viiel korral. Tänavu esindasid Eestit Kärol Soodla, Sten Ivanov ja oma tiitlivõistluste debüüdi teinud Erik Suuk.

Ajasõidust tuli eestlastele kaksikvõit, Soodla ei jätnud kellelegi võimalust ja Ivanov sai teise koha. Suuk lõpetas üheksandal kohal. Esimeses stardis sai parima lähte Soodla, tema kannul olid Ivanov ja norralane William Martinsen. Samas järjekorras esimene sõit ka lõpetati. Suuk sõitis välja kaheksanda koha.

Teises sõidus näitas väga head stardikiirendust Martinsen, kes asus kohe sõitu juhtima. Soodla ja Ivanov hoidsid vastavalt teist ja kolmandat kohta. Eelviimasel ringil keeras slovakk Oliver Šira oma paadi üle külje ja sõit katkestati punase lipuga. Šira pääses õnnetusest vigastusteta, kuid kuna üheksast ringist oli kaheksa läbitud, siis kordusstarti ei antud ja võistlejatele läksid kirja eelneval täisringil saavutatud kohad. Võidu teenis seega Martinsen, Soodla oli teine ja Ivanov kolmas. Suuk sai viienda koha.

Kolmandas sõidus näitas taas parimat minekut Martinsen. Soodla pälvis teise, Ivanov kolmanda ja Suuk viienda koha. Viimases sõidus tegi parima stardi jälle Martinsen. Soodla ja Ivanov püüdsid terve sõidu jooksul norrakale järele jõuda, kuid liidri eelis pöördepoides parimaid trajektoore valida andis Martinsenile trumbid kätte.

Norralane teeniski esikoha ja kuulutati pärast tehnilist kontrolli maailmameistriks. Hõbemedal kuulus Soodlale ja pronks Ivanovile. Suuk lõpetas nii viimase sõidu kui ka oma MM-debüüdi seitsmendal kohal.

Eesti jeti- ja veemotosportlased on käesoleval hooajal võitnud tiitlivõistlustelt 21 medalit, neist neli maailmameistritiitlit ja neli Euroopa meistritiitlit. Tänavu selguvad maailmameistrid veel paadiklassides F-2, F-500, F-125 ja jetiklassis SKI Ladies GP1. Euroopa meistrid ei ole selgunud paadiklassis F-125.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: