Iltšišin ja Mõtsnik kaitsesid maratonujumise Eesti meistritiitleid

Verevi järv.
Verevi järv. Autor/allikas: Kayvo Kroon/foto.elva.ee

Pühapäeval peeti Elvas kümnendat korda avaveeujumise Eesti meistrivõistlused, mille kõige pikemal distantsil kaitsesid Mark Iltšišin ja Kirke Mõtsnik eelmise aasta võite.

Elva Verevi järves ujuti kümme korda kilomeetrist ringi. Veetemperatuur oli 19 C ning stardijoone taha oli kogunenud 12 ujujat - kuus meest ning kuus naist.

Kohe stardist tuiskas oma teed Mark Iltšišin, kelle ringiajad püsisid 12 minuti kandis, mis andis lõpuajaks 2:02.15. Ainuke ujuja, keda Mark ringiga kätte ei saanud, oli kiireim naine Kirke Mõtsnik.

Meeste medalikohtade arvestuses toimus distantsi jooksul mitmeid vangerdusi. Kaks esimest ringi püsisid koos Artjom Alteberg ja Franz Andresson. Siis hakkasid Altebergi kimbutama ujumistrikoo põhjustatud hõõrumised ning ringiajad kukkusid. Läbi valude püüdis noormees edasi pingutada, kuid vandus peale seitsmendat ringi alla ja katkestas. Andersson suutis teist kohta üsna kindlalt terve distantsi jooksul hoida.

Kui kaks esimest ringi ujusid Kirke Mõtsnik, Kertu Kaare, Henri Kaarma ja Sigmar Nairismägi koos, siis kolmandalt ringilt tuli Mõtsnik sellest nelikust pool minutit varem ja kasvatas oma edu. Neljandalt ringilt tulles oli Mõtsnik püüdnud kinni Andressoni ning võttis enda kätte üldjärjestuse teise positsiooni.

Kaare omalt poolt suutis samuti tempot hoida ning raputas maha Henri Kaarma, püüdis kinni Andressoni ning oli kolmanda ujuja ja teise naisena finišis.

Mastersujuja Henri Kaarma võttis meeste seas kolmanda koha ja oli finišis üldjärjestuses viiendana. Järgmisena jõudis kohale neljas mees Sigmar Nairismägi, kes oli kindel, et suudab järgmisel aastal juba medalite eest heidelda.

Naistest kolmandana finišiseina puudutanud Karola Paju hoidis terve distantsi jooksul oma positsiooni. Neljas naine Greete Kikas lubas järgmiseks aastaks poodiumikohtade hõivamiseks valmis olla. Viies naine Merili Palu oli ujumisega väga rahul ja arvas, et püüab nüüd järgmisi eneseületusi ette võtta.

Kõige kogenum 10 km avaveeujuja Eestis – Kristiina Arusoo, kes on ujunud kõik kümme senist 10 km võistlust – saavutas naiste seas kuuenda koha ja kõhkles, kas nüüd äkki aitaks nendest ülipikkadest avaveeujumistest. Aga arvata ja loota võib, et näeme teda ka järgnevatel aastatel 10 km avaveeujumise stardis.

Mastersujuja Peeter Änilane sai seekord kirja seitse ringi, kuna ajalimiit rohkem ujuda ei võimaldanud, aga mees sellega ilmselt ei lepi ja kavatseb terve talvehooaja basseinis kõvasti tööd teha ning järgmisel aastal uuesti 10 km vallutama minna.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: