Paide rallile on registreerunud 40 võistluspaari

2022. aasta Paide ralli võitjad: Gregor Jeets ja Timo Taniel
2022. aasta Paide ralli võitjad: Gregor Jeets ja Timo Taniel Autor/allikas: Pille Russi

Autoralli Eesti meistrivõistlused jätkuvad 25.-26. augustini sõidetava Humus Paide ralliga.

Möödunud aastal Eesti meistrivõistluste kalendrisse tagasituleku teinud võistlus tähistab sel aastal 20 aasta juubelit ja on tänavuse hooaja viiendaks etapiks enamikule klassidele ning ka Estonian Junior Challenge arvestuses osalejatele. EMV Lada klassi võistlejaid ootab ees hooaja neljas etapp ja EMV9 (veoautod) võistluspaarid on varem punkte jahtinud kahel korral. Võistkondlikus arvestuses (EMV10) on Paide ralli kolmandaks osavõistluseks.  

Lisaks koduste meistrivõistluste punktidele jagatakse augusti viimasel nädalavahetusel Kesk-Eesti teedel välja ka Balti mere ja Läti meistrivõistluste punktid.  

Paide rallile on end juba kirja pannud 40 võistluspaari. Registreerimine lõpeb 16. augustil kell 21.00. Möödunud aastal said Paide rallile lähte 65 võistluspaari ja võitjana finišeerisid Škoda Fabia Rally2 evo autoga sõitnud Gregor Jeets / Timo Taniel.  

"Tänavusel Paide rallil sõidetakse kokku 10 kiiruskatset ja formaat on sarnane möödunud aastaga, kui avapäeval läbitakse kahel korral linnakatse ning nende kahe vahel üks ülipikk (28,4 km) kruusakatse," tutvustas rallidirektor Peep Kristal tänavust võistlusformaati. 

"Kui möödunud aastal alustati laupäeva pika kiiruskatse kordusega, siis sel aastal oleme korduvläbimise jätnud rallit lõpetavaks punktikatseks, millele eelnevalt läbitakse kolm korduvkatset. Kokku koguneb kahe võistluspäevaga katsekilomeetreid ligemale 130. Kuigi võistlusformaat on eelmise aastaga sarnane, siis eelmise aasta kogemusest võistlejatel palju abi ei ole, sest lõigud, mis on taas kasutusel, läbitakse vastupidises suunas," lisas Kristal.

Loomulikult ootavad Paide ralli korraldajad rajaäärde võistlejatele kaasa elama ka palju rallisõpru. Rallipasse on võimalik soetada COOP Järva kauplustes Järvamaal või Paide Ralli e-poest, kus on müügil ka erinevad fännimeened ja riided. Rallipassi omanik saab mõlemal päeval ligipääsu kõikidele kiiruskatsetele ja pealtvaatajatele mõeldud aladele, kus on nii tribüünid, toitlustus kui ka tualetid. Ralli toimumise päeval on võimalik osta ka üksikute kiiruskatsete pääsmeid, neid saab osta kohapeal kiiruskatse pealtvaatajate alalt. Alla 12. aastased lapsed saavad rallielamuse tasuta. Lisainfot leiab paiderally.ee.  

"Publikule avaldatakse rallinädala sees ka pealtvaatajate alade soovitused ning kaardid. Lisaks leiab ralli kodulehel olevast e-poest lisaks rallipassidele ka fännidele mõeldud tooteid. Selleks, et kokku viia inimesed, kes pakuvad majutust/kodumajutust ja need, kes otsivad kohta, kus Humus Paide Rally ajal pisut puhata ja peatuda, oleme loonud eraldi FB grupi "Paide Rally kodumajutus", kus laseme inimestel omavahel otse suhelda," tutvustas Kristal ka pealtvaatajatele mõeldud võimalusi.  

Kahe võistluspäeva jooksul ootab Paide rallil võistlejaid ees 10 kiiruskatset. Hooaja viienda etapi kogudistantsiks on 525,42 kilomeetrit, millest katsed moodustavad 129,52.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: