Riik toetab kultuuri- ja spordi suursündmusi täiendavalt 200 000 euroga

Kultuuriministeerium
Kultuuriministeerium Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Valitsus kiitis neljapäevasel istungil heaks kultuuriministri ettepaneku suurendada selle aasta eelarves kultuuri- ja spordi suursündmuste meetme summat 200 000 euro võrra finaalturniiridel osalevate võistkondade toetamise meetme arvelt.

Kultuuriministeerium teatas, et muudatuse katteallikaks on juba eelarvesse planeeritud summa ja seega riigieelarvele täiendavat kulu ei kaasne. Muudatus puudutab ainult 2023. aasta eelarvet. 

 "Kuna enam ükski Eesti võistkond sel aastal toimuvale finaalturniirile kvalifitseeruda ei saa, otsustasime selleks mõeldud raha suunata kultuuri- ja spordi suursündmuste toetamiseks," sõnas kultuuriminister Heidy Purga.

"Nii on meil võimalik sel aastal toetada veel mõnda Eestis toimuvat suursündmust, mis toovad riigile tagasi vähemalt 1,2 korda rohkem käibemaksu kui eraldatud toetuse summa. Kultuur ja sport ei ole vaid kulu, vaid ka oluline tuluallikas meie riigile," lisas kultuuriminister.

Rahvusvaheliste kultuuri- ja spordisündmuste toetamise meetme eesmärk on tuua Eestisse rahvusvahelisi kultuuri- ja spordisündmusi. Välismaiste kaaskorraldajate, osalejate ning külastajate poolt tehtud kulud tekitavad riigile täiendava maksutulu laekumist ning elavdavad Eesti majandust.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: