U-16 korvpallikoondis alistas EM-il Norra pea 50 punktiga

Kristo Rannaste
Kristo Rannaste Autor/allikas: FIBA.com

Eesti noormeeste U-16 korvpallikoondis lõpetas kolmapäeva õhtul Rumeenias Pitestis toimuva Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni alagrupiturniiri täiseduga, kui alistas Norra koondise 103:56. Veerandfinaalis minnakse vastamisi Gruusiaga.

B-alagrupis kolme järjestikuse võiduga alustanud Eesti jäi Norra eakaaslaste vastu avaveerandil 13:16 kaotusseisu, kuid lõpetas veerandi 13:2 vahespurdiga (26:18) ning läks vaheajale juba 26-punktilise eduseisuga (55:29).

Teisel poolajal ei võtnud eestlased jalga pedaalilt ning kasvatasid edu kolmanda veerandaja lõpuks 41-punktiliseks (81:40), neljandal veerandajal paisus edu ühel hetkel lausa 55 punkti peale, kuid lõpuks pälvis Eesti 103:56 võidu.

Eesti eest jõudsid viis mängijat kahekohalise punktisummani, resultatiivseim oli Kristo Rannaste, kes lõpetas kohtumise 16 silma, viie lauapalli ja kahe resultatiivse sööduga. Kaur Tomann lisas 15 punkti ja seitse lauapalli, Andries Kivimägi skooris 14 punkti, haaras viis lauapalli ja jagas kaheksa korvisöötu. Hendrik Metsal ei jäänud kolmikduublist palju puudu, Tartu noormängija lõpetas kohtumise kaheksa punkti, 11 lauapalli ja üheksa korvisööduga.

Peatreener Martin Rausberg oli eduka alagrupiturniiri järel meeskonna üle uhke. "Tuleb kiita kogu võistkonda eduka alagrupiturniiri eest. Võistkonnavaim on nendel poistel hea. Nüüd on aeg hakata valmistuma reedeseks väga tuliseks mänguks Gruusiaga," sõnas peatreener.

Eesti koondis kohtub reedel veerandfinaalis Gruusiaga, kes lõpetas A-alagrupis teisel kohal.

Toimetaja: Kristjan Kallaste