Endine NBA mängija mõisteti kümneks aastaks trellide taha

Terrence Williams
Terrence Williams Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Endine NBA mängumees Terrence Williams saadeti kümneks aastaks vanglasse, kuna kasutas ebaausalt ära NBA tervise- ja heaoluhüvitisplaani. Pettuse suurus ulatub viie miljoni dollarini.

Kohtunik, kes süüdimõistva otsuse tegi, sõnas, et Terrence Williams suutis osavalt veenda erinevaid osapooli end pettuses abistama, olles NBA-s teenitud varanduse priiskavalt ära raisanud.

Antud protsess oli osa suuremast süüdistusest, kui 2021. aastal esitati süüdistus 18 endisele NBA mängijale. Skeemi algatajaks oli Terrence Williams, kes oli 2009. aasta draft'i 11. valik. Kõik sai alguse, kui NBA tegi mehele 2017. aasta novembris valeandmete esitamise järel 7672 dollari suuruse väljamakse. Süüdistuses seisab, et seejärel värbas Williams petuskeemi teisigi endisi NBA mängijaid ja pakkus neile võimalust hankida võltsitud, olematute tehingute alusel väljastatud arveid.

Lisaks vangistusele pidi Williams tagastama 650 000 dollarit ja maksma 2,5 miljonit dollarit NBA tervise- ja heaoluhüvitisplaani ebaausa ärakasutamise eest vahemikus 2017-2021, vahendab BasketNews.

Tema kaasosalisteks olid hambaarst ja mitmed arstid Californias, kes aitasid mehel teenida hõlptulu, võltsides erinevaid arveid ja epikriise, mida NBA oli sunnitud hüvitama.

NBA tervise- ja heaoluhüvitisplaani eesmärk on aidata karjääri lõpetanud sportlaseid ja nende perekondi peamiselt tervisehädadega seotud probleemidega.

Toimetaja: Joel Hussar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: