Eesti koondis võitis kiirusmudelautode tiitlivõistlustelt kulda ja karda

Esimesest reast: Tõnu Sepp (vasakult teine), Rain Teder, Lembit Vaher, Tiit Luman ja Ando Rohtmets
Esimesest reast: Tõnu Sepp (vasakult teine), Rain Teder, Lembit Vaher, Tiit Luman ja Ando Rohtmets Autor/allikas: Bruno Eberle

Suurte traditsioonidega kiirusmudelautode tiitlivõistlused on eestlastele traditsiooniliselt toonud palju edu. Nädalalõpul selgitati Baselis EM-i medalivõitjaid 72. korda ning Eesti kaitses oma Rahvuste karikat.

Kahes väiksemas klassis olid liidripositsioonil meie koondise raudvara Lembit Vaher, kiiruste tabelis oli aga juhtpositsioon Rain Tederil. Kahes järgmises klassis olid tipus ukrainlased, kellel oli koguni kolmikjuhtimine Kahes suuremas klassis on taas heas hoos Eesti koondise tugisammas Tõnu Sepp, hoides liidrikohta nii kiirustabelis kui Euroopa karikavõistluste arvestuses.

Võistlustingimused olid vihmastes oludes heitlikud, kolmest katsest pidi õnnestuma vähemalt üks. Esimesest katsest piisas Rain Tederile, et klassis üks Eestile esimene kuldmedal tuua. Lembit Vaher sai kuuenda koha.

Kolmes järgmises klassis eestlased poodiumile ei jõudnud, neljanda kohaga pidid leppima nii Lauri Teder kui Lembit Vaher, viienda kohaga lõpetasid Andre Luman, Raimo Põhjakas ja Mart Sepp.

Medalikursil oldi taas kahes kiiremas klassis, kõigepealt suutis Tiit Luman klassis neli kindlustada endale teine koht, Arco Aria lisas Eesti kontosse neljanda tulemuse.

Kõige suuremad kiirused sündisid klassis viis, kus kogemustega Tõnu Sepp näitas taaskord suurepärast keskendumist. Kohe esimesel katsel kihutas tema juhitud mudel 339,896 km/h ja sellega tuli järjekordne EM-võistluste kuldmedal. Ando Rohtmets lisas kuuenda koha.

Kokkuvõttes tullakse koju kahe kulla ja ühe hõbedaga. Taas võideti endale Rahvuste karikas, edestades Šveitsi ja Saksamaad. Lisaks troonis Eestis Kiiruste karika tipus.

Toimetaja: Helena Lindeberg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: