Tanel Leok võitis Ape juubelikrossi

Tanel Leok
Tanel Leok Autor/allikas: APE/MSport

Ape motokross tähistas möödunud nädalavahetusel oma 50. sünnipäeva. Suure sündmuse puhul toimus Apes kolmepäevaline krossifestival. Juubelikross kulmineerus pühapäeval, kui Läti meistrivõistluste arvestuses tulid tuhandete pealtvaatajate ees võistlema kõige kiiremad MX1 ja MX2 klasside sõitjad. MX1 klassis kuulus kaksikvõit lõpuks eestlastele. Ajaloolise võistluse esikoha teenis Tanel Leok, teiseks tuli Karel Kutsar.

MX1 klassis oli kohal Baltikumi paremik. Esimeses MX1 ja MX2 klassi ühises võistlussõidus võttis stardivõidu Kaarel Tilk. Esimeste ringide jooksul tegi Tilk aga mitu sõiduviga ning ta langes võistlejaterivi keskele. Liidrikoha võttis enda kätte avaringil Tanel Leok, talle järgnesid lätlased Karlis Sabulis ja Edvards Bidzans. Liider vahetus sõidu jooksul mitu korda, kuid lõpuks suutis siiski Leok oma paremuse maksma panna. Karel Kutsar lõpetas sõidu neljandana ja Hardi Roosiorg viiendana.

Teises võistlussõidus olid stardikurvis taas esimestena Leok ja Tilk. Leok oma liidrikohta siiski rahulikult nautida ei saanud, Kutsar oli ennast teiseks sõiduks korralikult käima saanud ja püsis terve sõidu jooksul Leoki tagarattas, kuid esikoha teenis taas Leok. Kutsar lõpetas sõidu teisena ja kolmikvõidu kindlustas Eestile Roosiorg, kes võitluses leedulasega lõpuks peale jäi.

MX1 klassi arvestuses teenis kahe sõidu kokkuvõttes esikoha Tanel Leok. Teise koha teenis Karel Kutsar ja kolmanda koha Toms Macuks.

MX2 klassis oli Eesti ainus sõitja Mikk Martin Lõhmus. Avasõidus Lõhmus katkestas ja teisest sõidust teenis ta neljanda koha punktid. Päeva kokkuvõttes andis see talle üheksanda koha. Võidu teenis Edvards Bidzans, teine oli Uldis Freibergs ja kolmas Roberts Lusis.

Toimetaja: Joel Hussar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: