Muudetud koosseisuga Eesti naiskond alistas Rumeenia

Alessandro Orefice
Alessandro Orefice Autor/allikas: cev.eu

Eesti rahvusnaiskond mängis kahe päeva jooksul teist korda Rumeeniaga ning võitis mängu 3:1 (29:27, 25:22, 19:25, 25:21). Esimese mängu kaotas Eesti Rumeeniale 0:3, vahendab Eesti Võrkpalli Liit

Esimeses mängus mängis koondise põhikoosseis, kuid reedel andis peatreener Alessandro Orefice võimaluse teistele. Eesti algkoosseisus jooksid väljakule Häli Vahula, Kadi Kullerkann, Nora Lember, Salme Adeele Hollas, Liisbet Pill, Kätriin Põld, libero Janelle Leenurm. Ka Rumeenial olid väljakul mitte põhikoosseisu kuuluvad mängijad.

Eestile tõi Kadi Kullerkann 24 punkti (+17), Nora Lember lisas 19 punkti (+6) ning Salme Adeele Hollas ja Kätriin Põld kumbki 10 punkti (+3 ja +5). Eesti naiskonna vastuvõtt oli 45% ja rünnakuid lahendati 47-protsendiliselt, blokipunkte kogunes 12 ning servil löödi 7 ässa (neist 3 lõi vahetusest sekkunud Merilin Paalo) ja tehti 15 viga.

Rumeenia parim oli 26 silmaga (+17) Iuna Zadorojnai. Rumeenia vastuvõtt oli 52%, rünnak 45%, blokist saadi 6 ja servilt 5 punkti (eksiti 8 pallingul).

Mängu käik:

Avageimis viis Hollase rünnak kodunaiskonna ette 9:6, ent õige pea olid rumeenlannad omakorda peal 10:9. Geimi keskel pääses Rumeenia juba neljapunktilisse eduseisu, ent Eesti jõudis Kullerkannu võimsa rünnaku järel punkti kaugusele (16:17) ja servima tulnud Merilin Paalo äss seadis jalule viigi. Geimi lõpp kulges punkt-punktis, Eesti jõudis geimpallini esimesena, ent ei suutnud mitut geimpalli realiseerida. Lõpuks suutis geimi 29:27 võita Eesti naiskond.

Teine vaatus kulges tasavägiselt. Hollas seadis jalule 17:17 viigi ning Põllu rünnak andis seejärel kodunaiskonnale minimaalse edu. Geimi lõpus pääseid rumeenlannad omakorda juhtima 22:20 ja Orefice võttis mõtlemisaja. Eestlannad viigistasid ja taas lõi servima tulnud Paalo ässa, viies Eesti 23:22 ette ja aeg võeti uuesti maha. Geimpalli sai Eesti seisul 24:22 ning selle realiseeris Hollas.

Kolmas geim algas paremini Rumeenia poolelt, kes läksid Eesti rünnakueksimuse järel 8:4 juhtima. Geimi keskel pääses külalisnaiskond taas nelja punktiga ette, ent eestlannad jõudsid 15:17 seisuni, aga siis kärises vahe 21:16-le. Geimi lõpus sekkusid Kertu Laak ja Karolina Kibbermann. Geimi võitis ikkagi Rumeenia, tulemuseks 25:19.

Neljas vaatus algas Eesti naiskonna dikteerimisel, kui haarati 12:9 edu. Rumeenia võitles end aga 12:12 seisuni ning Orefice kutsus mängijad mõtlemisajale. Mänguaega sai ka Eliise Hollas, kelle hea serviseeria toel pääses Eesti 17:15 ette ning tema noorema õe Salme Adeele Hollase edukas rünnak suurendas vahet veel punkti võrra ning sellele järgnes serviäss Kullerkannu esituses – 19:15. Aga Rumeenia tuli punkti kaugusele (21:20), sundides Eesti peatreenerit taas mõtlemispausile. Eliise Hollase blokk tõi Eestile aga esimese matšpalli seisul 24:21, mis ka realiseeriti.

Laupäeval kell 12.00 toimub ka kolmas mäng Rumeenia koondisega.

Eesti naiskonna koosseis kontrollmängudeks Rumeeniaga:

Sidemängijad: Karolina Kibbermann, Melissa Varlõgina, Häli Vahula
Diagonaalründajad: Kertu Laak, Kadi Kullerkann
Nurgaründajad: Nette Peit, Merilin Paalo, Silvia Pertens, Nora Lember, Salme Adeele Hollas
Temporündajad: Kätriin Põld, Liis Kiviloo, Eliise Hollas, Liisbet Pill
Liberod: Kadri Kangro, Janelle Leenurm

Toimetaja: Joel Hussar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: