Rauno Heinla tõstis Tartus maailmarekordi

Rauno Heinla
Rauno Heinla Autor/allikas: Meelis Ahu

Eesti rammumees ja jõutõstja Rauno Heinla püstitas nädalavahetusel Tartus toimunud võistlusel Tartu Rammumees ja Rammunaine 2023 maailmarekordi 18 tolli jõutõmbes.

41-aastane Heinla tõmbas maailmarekordiks 540,25 kilogrammi, ületades seni ukrainlasele Oleksi Novikovile kuulunud maailmarekordi 4,25 kilogrammiga.

18 tolli jõutõmbe puhul on kangi otstesse asetatud suured rattad, mille tõttu on kangi kõrgus maast tavalise jõutõmbega võrreldes kõrgemal, lubades tõmmata turvaliselt olulisemalt suuremaid raskuseid.

Koos Heinlaga osalesid 18 tolli jõutõstel Läti kõige tugevam mees Aivars Šmaukstelis ja Tartu kohalik rammumees Kaido Kuusik, kes mõlemad tõmbasid 450 kilogrammi.

Septembris läheb Heinla Suurbritannias toimuvatel traditsioonilise jõutõste MM-ile. "Tartus toimunud võistlusel tehtud maailmarekord andis mulle Inglismaa võistluseks väga palju enesekindlust, et seal enda eesmärke saavutada," kommenteeris Heinla.

"Võistlus oli nii hästi korraldatud, et sain sajaprotsendiliselt keskenduda rekordikatseks ja kodupublik oli suureks abiks."

Tartu Rammumees ja Rammunaine 2023 võistluse kuues erinevas alagrupis võistles kokku laupäeval 43 sportlast nii Eestist, Soomest, kui Lätist. Kohale oli võistluspäeva tulnud jälgima üle 700 inimese.

Tulemused:

U-20 noormehed

1. Janary Kask
2. Markus Tank
3. Markus Lehtla

Naised

1. Annika Karhu
2. Maarika Silm
3. Anne-Mari Matsi

Mehed kuni 90 kg:

1. Valdis Dolincuks
2. Sander Pikk
3. Siim Ala

Mehed kuni 105 kg

1. Ulvar Vahter
2. Raivis Gintauts
3. Tanel Aeg

Mehed 40+ vanuses

1. Romek Velt
2. Tatu Karhu
3. Arvo Kaljapulk

Mehed

1. Gunnar Gimbutas
2. Maris Krievelis
3. Mihkel Raadik

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: