Kaks Eesti veemotosportlast krooniti maailmameistriks

{{1690281240000 | amCalendar}}
Foto: Viesturs Lacis

Inglismaal Oulton Broadis selgitati möödunud nädalavahetusel maailmameistrid paadiklassides GT-15 ja OSY-400, kus mõlemas võidutses Eesti sportlane.

Eesti sportlastest sõitsid noorteklassis GT-15 MM-ile Paul Richard Laur, Hendrik Arula ja Kevin Sillaots, klassis OSY-400 oli stardis Poolas Euroopa meistrivõistluste hõbemedali saavutanud Rene Suuk. 

Laupäevane võistluspäev algas korraliku tuule ja lainega. GT-15 klassi ajasõidus sai parima aja Laur, teine oli Arula ja kolmas bulgaarlane Petan Stoyanov. Sillaots oli ajasõidus kuuendal kohal. OSY-400 klassis sai ajasõidu võidu Rene Suuk, teise ja kolmanda aja sõitsid välja poolakad Jakub Rochowiak ja Cezary Strumnik. Seoses kõveneva tuulega lükati kõik OSY-400 stardid pühapäevale, lootes ilma paranemist. 

GT-15 klassi esimeses stardis sai parima lähte Arula, kuid pärast esimest pööret läks võistlust juhtima sisekurvis olnud Laur. Teise-kolmanda koha nimel käis tihe võistlus Arula ja Stoyanovi vahel ja Sillaots oli hoidmas neljandat kohta. Kaks ringi enne ruudulipu langemist katkestas tehnilistel põhjustel kolmandal kohal sõitnud Stoyanov ja Sillaots tõusis kolmandaks. Võidu teenis Laur, Arula oli teine ja Sillaots kolmas.

Pühapäeval sõidetud GT-15 klassi teises sõidus oli Lauri start parim ja kohe algusest läks ta võistluse liidriks. Teisel kohal järgnes talle Arula ja kolmandal Sillaots, samas järjekorras ka finišeeriti, kuid teisel ringil Sillaotsa poolt paigast ära sõidetud pöördepoi andis talle karistuseks -1 ringi, mis langetas ta kümnendale kohale. Kolmandaks tõusis Stoyanov.

Kolmandas sõidus sai parima stardi Arula ja asus sõitu Lauri ees juhtima. Kolmanda-neljanda kohal nimel käis tihe võistlus Stoyanovi ja Sillaotsa vahel, mis lõppes Sillaotsa võiduga. Arula teenis esikoha, Laur oli teine ja Sillaots kolmas. Seoses ilma ja sõitude edasilükkamisega neljandat starti enam ei toimunud ja pärast põhjalikku tehnilist kontrolli kuulutati maailmameistriks Paul Richard Laur, hõbemedal kuulus Hendrik Arulale ja pronks Kevin Sillaotsale.

Viimati võtsid Eesti sportlased noorteklassi GT-15 kolmikvõidu 2014. aastal, kui maailmameistriks krooniti Gregor Eevardi, hõbeda võitis Rene Suuk ja pronksile tuli Stefan Arand.

OSY-400 klassis lükati ilma tõttu sõite edasi kuni viimase võimaluseni pühapäeva õhtul. Kohtunikud otsustasid viia ilma tõttu läbi ainult ühe sõidu, millega otsustati ka MM-tiitli saatus. Suuk sai esimeselt stardikohalt hea lähte, kuid paigast ära sõidetud pöördepoide tõttu anti punane lipp ja sõit läks kordusstarti. Kordusstardis sai Suuk samuti hea lähte. Esimeses pöördes tegi sõiduvea möödunud hooaja maailmameister Rochowiak ja oli mängust väljas. Esikohale jäid sõitma võistlust juhtiv Suuk ja teda jälitav Strumnik. Strumnikul oli küll suurem lõppkiirus, kuid hästi valitud sõidutrajektoorid ja kindel sõit andsid Suukile sõiduvõidu ja maailmameistritiitli. Hõbemedal kuulus Cezary Strumnikule ja pronksile sõitis ennast kohalik võidusõitja James Bowman.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: