Neli Eesti endurosõitjat osales Saksamaal hard enduro etapil

Eesti endurosõitjad
Eesti endurosõitjad Autor/allikas: Msport.ee

Laupäeval, 15. juulil, osales neli Eesti endurosõitjat Saksamaal HESG Dowatek Hardenduro sarja neljandal etapil. Juunioride klassis startisid Miko Põder ja Timur Kelle ning seeniorite klassis Rene Jerbach ja Kristjan Kuill.

Põrgukuumuses, kus temperatuur tõusis vilus lausa 33 kraadini, alustas võistlust 149 sõitjat. Esmalt tuli läbida üheringiline Proloog selgitamaks välja stardikoht ühes kahest põhisõidust, vahendab Msport.ee.

Eestlased sattusid kõik teise põhisõitu, mille pikkuseks oli 1 h ja 15 min. Põhisõidu eesmärgiks oli pääseda oma sõidus 30 parema hulka, et kindlustada koht finaalis, ja võimalikult kõrgele kohale, et saaks finaalsõidule võimalikult eest startida. Kõik eestlased täitsid selle eesmärgi ning kindlustasid endale finaalikohad.

Finaalis starditi kahekaupa – Rene Jerbach 7. reast, Miko Põder 12. reast, Kristjan Kuill 20. reast ja Timur Kelle 21. reast.

Finaalsõidu pikkuseks oli 55 min + 2 ringi, mis tegi võitja lõpuajaks 1 h ja 16 min.

Eestlaste tulemused olid järgmised:

Miko Põder – üldarvestuse 10. koht ja juunioride arvestuses 5. koht

Rene Jerbach – üldarvestuses 16. koht ja seenioride arvestuses võitja

Timur Kelle – üldarvestuses 36. koht ja juunioride arvestuses 18. koht

Kristjan Kuill – üldarvestuses 38. koht ja seenioride arvestuses 6. koht

Kui teistele eestlastele oli see juba päris mitmes välisvõistlus, siis Timur Kelle osales välisvõistlusel esimest korda.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: