Orienteerumise MM-il teatejooksus naiskonnale kümnes, meeskonnale 13. koht

Eesti teatenaiskond
Eesti teatenaiskond Autor/allikas: Elo Saue

Orienteerumise maailmameistrivõistlused Šveitsis lõppesid pühapäeval kolme vahetuse teatejooksudega. Teatejooksudest võtsid osa 32 riigi naiskonnad ja 40 riigi meeskonnad. Palav ilm ja suured kõrguste vahed rajal panid võistlejate füüsise tõsiselt proovile.

Eesti naiskond mängis oma trumbid välja esimestes vahetustes ja püsis kaua kõrges mängus. Järjekordse suurepärase avavahetuse MM-i teatejooksus tegi ülikogenud Annika Rihma, kes andis teate üle viiendana, kaotades liidrile kaks minutit ja kuus sekundit ning kaotust kolmandale kohale oli kõigest 12 sekundit. Teises vahetuses tõstis Evely Kaasiku võistkonna neljandaks, lõpetades vaid kolme sekundi kaugusel pronksikohast. Kaotust võistluse liidrile oli selleks hetkeks kogunenud kuus minutit ja 29 sekundit. Viimases vahetuses oli Margret Zimmermanni ülesandeks kaitsta võimalikult kõrget kohta tagant lähenevate konkurentide tugevate ankrunaiste vastu. Eestist möödusid viimases vahetuses kuus naiskonda ja Eesti naiste lõpptulemuseks jäi tubli kümnes koht, kaotust võitjale 22 minutit ja kolm sekundit- Kindla võidu teenis Rootsi Šveitsi ja Norra ees.

Eesti meeskonnas jooksis avavahetust samuti väga kogenud Kenny Kivikas, kuid mõni päev varem tavarajal avaldunud terviseprobleem ilmutas ennast taas ja ei võimaldanud mehel täisjõuga joosta ning avavahetuse järel jäädi 17-ndaks ning kaotust liidritele oli üheksa minutit ja 40 sekundit. Teises vahetuses tõstis Timo Sild võistkonna 19. kohale (+14.14) ja ankruvahetuses vormistas Lauri Sild Eestile 13. koha (+19.01).

Maailmameistriks tuli kodupubliku marulisel toetusel Šveitsi meeskond, kus avavahetust jooksis oma karjäärile üheksanda MM-kullaga kuldse punkti pannud 40-aastane Daniel Hubmann. Vaid 43 sekundiga kaotas võitjatele Soome ja 57 sekundiga Rootsi.

Toimetaja: Joel Hussar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: