Orienteerumisjooksu MM-il pääsesid lühirajal finaali kolm eestlast

Evely Kaasiku
Evely Kaasiku Autor/allikas: William Hollowell

Šveitsi idaosas Flimsi ja Laaxi asulate lähiümbruses toimuvad orienteerumisjooksu maailmameistrivõistlused algasid lühiraja eeljooksuga, kus igal riigil oli võimalik välja panna kolm meest ja kolm naist ning finaali pääsesid 15 paremat igast eeljooksust, kokku 45 naist ja 45 meest. Koondise parima soorituse tegi mulluse EM-lühiraja hõbemedalist Evely Kaasiku.

Kaasiku oli oma eeljooksus 3,3 km pikkusel rajal teine, jäädes alla vaid rootslannale Hanna Lundbergile. "Tegin täna vaid turvalisi teevalikuid, ei läinud kuskil nurki lõikama, sest eesmärk oli mitte riskida, vaid teha kindel ja vigadeta jooks. Lühiraja finaalis tuleb maastik ilmselt kivisem ja rada nii tehniliselt kui füüsiliselt märksa nõudlikum," rääkis Kaasiku.

Ülinapilt, nelja sekundiga, jäi finaali ukse taha oma eeljooksus 16. kohaga lõpetanud Annika Rihma. Kolmanda eestlannana startinud Sigrid Ruul oli 19., finaalikohast jäi teda lahutama 2.15.

Meeste 4,2 km pikkusel rajal pääsesid kolmest startinud eestlasest finaali oma eeljooksu kümnenda ajaga Timo Sild (+3.35) ja 13. ajaga Lauri Sild (+4.56). Kristo Heinmann oli oma eeljooksus 19. (+7.38), finaalikohast jäi teda lahutama 1.24.

"Ülemäärast stardieelset erutust mul ei olnud, mingi osa tänasest maastikust meenutas isegi kodust Vitipalu, kus joosti 2017. aastal  MM-i lühirada," sõnas Timo Sild. "Mitmel etapil oli võimalik joosta teid mööda ringi ja neid variante ma ka kasutasin. Tavaraja jätan sel MM-il vahele, sest ei ole ennast 2000 m kõrgusel mägedes kunagi hästi tundnud, panustan täielikult lühirajale."

Lühiraja finaal joostakse laupäeval. Neljapäeval on programmis ränkraske tavarada, kus meeste 14 km rajale stardivad Kenny Kivikas, Uku-Laur Tali ja Kristo Heinmann ning naiste 11 km rajale Annika Rihma ja Margret Zimmermann.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: