U-17 neidude võrkpallikoondis alustas EM-finaalturniiri kaotusega
Eesti neidude U-17 võrkpallikoondis alustas Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri Serbias 0:3 (14:25, 13:25, 11:25) kaotusega Horvaatia eakaaslastele.
Horvaatia kontrollis kohtumist algusest lõpuni ja oli üle pea igas elemendis. Avageimis läksid horvaatlannad ette 9:1 ja tagasi enam ei vaadatud. Teise vaatuse algus oli tasavägisem, seal käristati kolmepunktiline vahe sisse seisult 5:5, mis edasi kiirelt suurenes. Kolmandas geimis saadi kätte 6:2 eduseis ja selleski vaatuses Eesti neile ohtlikuks ei saanud, vahendab volley.ee.
Eesti naiskonna resultatiivseimaks kerkis kohtumises kaheksa punktiga (+4) Marta-Mia Ploomipuu, Mirjam Karoliine Kask panustas neli punkti. (+1) ning Freia Liisa Palk, Anette Arak ja Heidi Vahula igaüks kaks silma. Horvaatia edukaim oli 13 punktiga (+11) Maša Mlinar.
Horvaatia oli parem vastuvõtul (60 protsenti vs Eesti 39 protsenti) ja rünnakul (55:24) Blokist teenis Horvaatia 11 punkti Eesti kolme vastu ning servijoone tagant said võitjad 13 punkti (tehti 13 viga) ning kaotajad kolm (12 viga).
Kolmapäeval kohtub Eesti U-17 naiskond võõrustaja Serbiaga. Otsepilti näeb mängust Serbia alaliidu YouTube'i kanalil.
Toimetaja: Kristjan Kallaste