Eesti jetisportlased võitsid Leedus MM- ja EM-tiitleid

Runabout Junior GP4 klassi maailmameister Arti Mölter
Runabout Junior GP4 klassi maailmameister Arti Mölter Autor/allikas: Arek Rejs

Leedus lõppenud jetispordi EM-sari ja noorteklassi Runabout Junior GP4 MM oli Eesti sportlaste jaoks edukas. 14 sportlasest naasis MM-medali, EM-medali või etapi poodiumikohaga üheksa.

Noorteklassis Runabout Junior GP4 toimusid esmakordselt maailmameistrivõistlused. Eesti parimatest olid stardis kaks nädalat tagasi Euroopa meistriks tulnud Arti Mölter, EM-pronksi saavutanud Karl Kesküla ja Eesti edukaim noor naispiloot Katarina Sepp.

Kvalifikatsiooni võitis Volodõmõr Kaliuznõi Ukrainast, Karl Kesküla oli teine, Mölter neljas ning Sepp kuues. Mölter võitis kindlalt kõik kolm sõitu ja kindlustas sellega ajaloo esimese sportlasena klassi Runabout Junior GP4 MM-tiitli. Sõitude teised-kolmandad kohad vahetusid ja ülinapi punktivahega teise ja kolmanda koha vahel saavutas Kesküla ees MM-i hõbeda Kaliuznõi. Sepp lõpetas kuuendal kohal.

Noorteklassis SKI Junior GP3.3 olid Euroopa meistritiitli eest võistlemas kaks Eesti sportlast, Ander-Hubert Lauri ja Marten Tiik. Kvalifikatsioonivõidu viis Ungarisse Lajos Komonyi, Lauri oli teine ja Tiik sai kvalifikatsioonis neljanda aja. Kolme sõiduvõiduga kindlustas Euroopa meistritiitli Lauri. Komonyi võttis kahe teise ja ühe kolmanda kohaga hõbemedali ning taanlane Frederick Frandsen tuli pronksile. Tiik tuli ühe kolmanda ja kahe neljanda kohaga kokkuvõttes neljandaks.

Runabout Ladies GP4 klassis oli stardis neli Eesti naist, EM-sarjas enne viimast etappi teist kohta hoidev Annemarie Randla, Carmen Roosmaa, Ester Rosin ja Kätriin Nilbe. Kvalifikatsioonivõit läks Tsehhi Nikola Dryjakovale. Eestlannadest parimana oli Randla kolmas. Juba esimene start näitas jõujooned ära ja kõikides startides olid esikolmikud samad - maksimumpunktid võttis Dryjakova, teine oli Randla ja kolmas Rosin. Etapi kokkuvõttes oli Roosmaa neljas ja Nilbe viies. Euroopa meistritiitli saavutas Dryjakova, hõbedale sõitis ennast Randla ja pronks läks Ungarisse Amanda Karasekile. Roosmaa oli sarja kokkuvõttes viiendal, Rosin seitsmendal ja Nilbe üheksandal kohal.

SKI GP3 klassis sõitis EM-sarja kaasa veel juunioride klassis võistlev Marten Tiik. Kvalifikatsiooni võidu võttis ungarlane Csongor Jaszai, Tiik sai viienda aja. Etapivõit läks Jaszaile, teise koha saavutas Manuel Leite Portugalist ja kolmas oli Suli Csaba Ungarist. Tiik lõpetas viiendana. EM-sarja kokkuvõttes tuli Euroopa meistriks Csongor Jaszai, Tiik tuli EM-sarjas viiendale kohale.

Runabout GP4 klassis sai kvalifikatsioonivõidu Petr Dryjak Tsehhist. Parimate eestlastena olid Marek Laanisto viiendal, Henry Kiisa kuuendal ja Karl Kesküla seitsmendal kohal. Etapivõidu võttis Dryjaki eest napi ühepunktilise eduga poolakas Juliusz Roman. Laanisto saavutas kolmanda koha, Kiisa oli kuues ja Kesküla üheksas. Euroopa meistriks tuli Roman, hõbe kuulus Dryjakile ja pronksile tuli Alex Prats Palau Hispaaniast. Eesti parimana oli Laanisto neljas, Karl Kesküla viies ning Henry Kiisa üheksas.

SKI GP2 klassis oli ainsa eestlasena stardis Marlon Tiik. Kvalifikatsiooni võitis lätlane Karlis Zurins, Tiik oli neljas. Esimesed kaks sõitu võitis Andrea Guidi Itaaliast ja kolmanda sõidu teise kohaga kindlustas Guidi omale etapivõidu. Teise koha pärast käis võidusõit Tiigi ja Zurinsi vahel. Esimesed kaks sõitu oli Tiik eespool, kuid viimase sõidu võiduga tuli Zurins vaid ühe punkti kaugusele Tiigist. Tiik saavutas etapilt teise ja  Zurins kolmanda koha. EM-sarja kuld läks Guidile, hõbemedal kuulus Csongor Jaszaile ja pronksi võitis Tiik.

Runabout GP1 klassis tuli starti ka Tallinnas toimunud jetivõistlusel jalga vigastanud Mattias Siimann. Ajasõidus piirdus Siimann üheksanda ajaga, aga suutis esimeses sõidus sõita välja viienda koha. Teises sõidus aga lakkas töötamast Siimanni jeti mootor ja võistlus tuli tehnilistel põhjustel katkestada. Etapivõit läks Tšehhi Martin Doulikule, teiseks tuli Ungarlane Attila Keri ja kolmas oli leedukas Egidijus Kirilevicius. Sarja kokkuvõttes tuli Euroopa meistriks Doulik, hõbedale György Kasza Ungarist ja pronksile Attila Keri. Siimann jäi sarja kokkuvõttes neljandaks.

SKI GP1 klassis oli eestlastest stardis Marlon Tiik. Kvalifikatsiooni võitis Axel Courtois Prantsusmaalt, Tiik oli kolmas. Kõikidest sõitudest võttis Tiik viineda koha ning etapi kokkuvõttes andis see kuuenda koha. Etapivõit läks Courtois'le, teiseks tuli taanlane Oliver Koch Hansen ja kolmas oli Andrea Guidi Itaaliast. Euroopa meistriks kuulutati Courtois, hõbedale sõitis ennast Guidi ja kahe etapi kokkuvõttes sõitis Tiik ennast pronksile.

SKI Ladies GP1 klassis oli EM-tiitlit jahtimas Ungari etapil teise koha saavutanud Jasmiin Üpraus. Ajasõidus saavutas ta prantslanna Jessica Chavanne'i järel teise aja. Esimese sõiduvõit oli palju lubav, kuid Chavanne leidis kiirust juurde ja võitis viimased kaks sõitu. Etapi kokkuvõttes Chavanne'ile etapivõit, Üpraus teisel kohal ja Vigine Morales Prantsusmaalt kolmas. Euroopa meistriks krooniti mõlemad etapid võitnud Chavanne, hõbemedal kuulus Üprausile ja pronksile tuli Morales.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: