Laur ja Arula pälvisid EM-il kaksikvõidu

Paul Richard Laur (esiplaanil)
Paul Richard Laur (esiplaanil) Autor/allikas: Viesturs Lacis

Möödunud nädalavahetusel selgitati Lätis Aluksnes juuniorite paadiklassi GT-15 Euroopa parimad piloodid ning Paul Richard Laur ja Hendrik Arula pälvisid kaksikvõidu.

Möödunud hooaja Euroopa meistritiitlit oli kaitsmas Hendrik Arula ja tema suurimaks konkurendiks oli möödunud hooaja MM- ja EM-hõbe Paul Richard Laur. Eestlastest olid võistlustules Kevin Sillaots, Tristan Koit, Alfred Raadik ja Robin Lääne. Kõik Eesti noored võidusõitjad pääsesid finaalsõitudesse.

Ajasõidu võit kuulus Laurile 0,4 sekundilise eduga Arula ees. Kolmanda aja sõitis välja Peter Stoyanov Bulgaariast. Teistest eestlastest parimana oli Tristan Koit 12. kohal, talle järgnesid Raadik, Sillaots ja 16. kohal Lääne.

Esimeses sõidus sai parima stardi Arula, kuid mõned ringid hiljem suutis Laur tast mööduda ja sõita sisse väikese vahe. Kolmandal kohal sõitis kiireim lätlane Reinis Sturis. Samas järjestuse ka finišeeriti. Sillaotsale sõidust kaheksas koht, Koit oli kümnes, Lääne 14. ja Raadik 15. kohal.

Teises sõidus sai parima lähte Laur, kes juhtis sõitu kuni ruudulipu langemiseni. Teise koha punktid läksid Arulale ja kolmas oli jällegi Sturis. Sillaots oli parandanud kohta kuuendaks. Ülejäänud Eesti sõitjad lõpetasid teises kümnes.

Kolmandas sõidus sai parima stardi jällegi Arula, kuid juba teisel ringil suutis Laur tast eduka manöövriga mööduda ja asus sõitu juhtima. Kolmanda koha eest käis heitlus lausa kuue piloodi vahel - esimesed ringid suutis kolmandat kohta hoida hea stardi teinud Sillaots, kuid hea kiirusega Sturis võttis selle positsiooni üle neljandal ringil ning asus oma korda katma soomlannat Viktoria Lainet ja lätlannat Dinija Ivanovat. Sõiduvõit läks Laurile, teine koht kuulus Arulale ja kolmanda võttis Sturis. Sillaots lõpetas kuuendana.

Neljandas sõidus sai parima stardi kolmandalt positsioonilt startinud Sillaots ja asus sõitu juhtima. Teises pöördepois pani Sturis oma lõppkiiruse maksma ja möödus Sillaotsast, tema tuules pääses Sillaotsast mööda ka bulgaarlane Stoyanov.

Sõiduvõit läks Sturisele, millega ta kindlustas omale EM-il pronksmedali. Teisena lõpetas Stoyanov ja kolmandaks tuli soomlanna Victoria Laine, Sillaots oli neljas.

Peale tehnilist kontrolli kuulutati Euroopa meistriks Paul Richard Laur, hõbemedal kuulus Hendrik Arulale ja pronksile tuli Reinis Sturis Lätist. Sillaotsale võistluselt seitsmes koht, Tristan koit oli kaheteistkümnes, Alfred Raadik viieteistkümnes ja Robin Lääne kuueteistkümnes.

GT-15 MM toimub 21.-23 juuli Inglismaal Oulton Broadis.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: