Eesti U-20 korvpallikoondis avas EM-il võiduarve

Eesti U-20 korvpallikoondis
Eesti U-20 korvpallikoondis Autor/allikas: FIBA

Eesti kuni 20-aastaste korvpallikoondis alistas omaealiste Euroopa meistrivõistluste turniiri teises voorus Montenegro 81:74 (23:19, 24:20, 19:16, 15:19) ja kirjutas turniiritabelisse esimese võidu.

Kohtumine algas üsna tasavägiselt, aga avapoolaja lõpp õnnestus Eestil paremini ja pausile mindi 47:39 eduseisus. Kolmandal perioodil kasvatati edu enam kui kümnele silmale, aga viimasel veerandil jõudis Montenegro siiski viigini 68:68.

Viimast viit minutit mängis aga taas paremini Eesti, kes asus juhtima 73:68, 77:69, 81:71 ja võitis lõpuks 81:74.

Eesti resultatiivseim oli 20 punktiga Karl Poom, aga kasuteguri 33 mängis välja Gregor Kuuba, kes lisaks 19 punktile haaras koguni 18 lauapalli, neist kaheksa ründelauast. Kaarel Valb jagas üheksa tulemuslikku söötu. Montenegrole ei piisanud ka Luka Bogavaci 25 punktist.

B-alagrupi esimeses voorus sai Eesti selge 61:82 kaotuse Serbialt ja Montenegro jäi alla Hispaaniale lausa 68:103. Esmaspäeval läheb Eesti vastamisi Hispaaniaga.

Edasi sõelmängudele pääsevad kõik neli meeskonda, aga alagrupis selgitatakse välja asetused.