Eestlane pälvis Rootsis ekstreemtriatlonil viienda koha

Marti Alt
Marti Alt Autor/allikas: Erakogu

Eesti triatleet Marti Alt sai Roosis peetud ekstreemtriatlonil Swedman viienda koha koguajaga 13:22.19.

Kaksikvõidu pälvisid Rootsi triatleedid Dennis Ljung (11:58.52) ja Marcus Hultgren (12:45.53), kolmandana finišeeris hollandlane Edwin Dasselaar (12:50.08).

Alti sõnul oli võistluspäeval oodatust soojem ilm ja vihma ei sadanud. "Hommikul oli stardis 11 kraadi ning päeva peale läks soojemaks ja oli lauspäike. Tuul oli endiselt kõva," rääkis Alt, kes tuli 3,8-kilomeetriselt ujumisdistantsilt veest välja esimesena.

Esimesse vahetusalasse tuli võistlejatel joosta 400 meetrit mäkke. "Tegin nii kiiresti kui suutsin ja läksin rattarajale teisel positsioonil. Esimesed 120 kilomeetrit oli keskmine kiirus 40 km/h lähedal, kuid seejärel keerasime tõusudele ja viimased 80 kilomeetrit oli vastutuul. Ootasin seejärel pingsalt, et saaks juba jooksurajale," jätkas Alt.

Kokku kogunes 205-kilomeetrisel rattarajal 2400 tõusumeetrit, 43-kilomeetrisel jooksudistantsil ootas ees 1700 tõusumeetrit. "Jooksurajast olid esimesed 400 meetrit siledad, seejärel tuli kohe 3-4-kilomeetrine sein, mille jalutasin. Kellalt polnud tempot mõtet vaadata, pigem oli vaja enesetunde järgi tegutseda. Tõusule järgnes laskumine ja taas siledam osa, mille sai joosta. Lõputõus oli jõhker – kaheksa kilomeetrit otse seinast üles. Vahepeal pidime lausa neljakäpukil olema. Rootsi on tuntud oma kivise maastiku poolest ja see jooksmine oli samuti pigem kividel turnimine," selgitas triatleet ekstreemseid tingimusi.

Igale tõusule järgneb laskumine ja niimoodi ka Rootsis. "Alla tulles kogunes viie kilomeetriga 1000 langusmeetrit. Kilomeetri ajad jäid sinna 16-17 minuti juurde. Ega see samuti lihtne polnud," jätkas Alt. "Viimase osa jooksime juba tempokamalt, sest kuues koht hakkas kuklasse hingama. Õnneks enne finišit tagasilööke ei tulnud. Üldiselt võib jooksurada kirjeldada veel sõnadega soine, palju metsalõike, kruusa, kivisid. Vahepeal olin soos lausa põlvini mudas ja oleksin peaaegu oma tossust ilma jäänud. Kokkuvõttes jään aga võistlusega rahule."

Kõige kauem oli rajal rootslanna Julia Madejska, kelle finišiajaks mõõdeti 20 tundi, kümme minutit ja kuus sekundit.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: