Kolm eestlast teenisid AMA sarjas punkte, Krestinovile 11. koht

Gert Krestinov
Gert Krestinov Autor/allikas: msport.ee

Massachusettsi osariigis Southwickis toimunud AMA Pro Motocross Championshipi ehk USA meistrivõistluste kuuendal etapil teenisid kõik kolm startinud eestlast punkte. Parima tulemuse tegi Gert Krestinov, kes teenis klassis 450 kõrge 11. koha.

Laupäevane võistluspäev Ameerikas oli sportlaste jaoks äärmiselt raske. Southwicki näol on tegu AMA sarja kõike pehmema pinnasega rajaga, mis läheb sõitudes väga auku ja raskeks. Lisaks sellele kostitas ilmataat sõitjaid 30-kraadise kuumusega.

450 klassis läksid hommikul 90 sõitja seas finaalikohta püüdma Gert Krestinov ja Karel Kutsar. Mõlemal mehel 40 parema sekka pääsemisega probleeme polnud: Krestinov sõitis üldkokkuvõttes välja 13. ringiaja ja Kutsar 27. ringiaja. Parimat aega näitas sarja liider Jett Lawrence.

Esimeses võistlussõidus tegi Krestinov hea stardi ja võttis avaringil võttis sisse 12. koha. Sõidu keskel õnnestus eestlasel tõusta ka 11. kohale, kuid kolm ringi enne lõppu möödus temast Garrett Marchbanks ja Krestinov tuli finišisse 12. kohal. Kutsar alustas sõitu 24. kohalt ja tõusis sõidu keskpaigaks punktikoha piirile, kuid teises pooles läks Kutsaril raskeks ja ta langes 24. kohale.

Esikohas kahtlust ei tekkinud. Senisel hooajal kõik sõidud võitnud Jett Lawrence näitas taas klassi ja võttis Chase Sextoni ees võidu. Kolmandana tuli finišisse prantslane Dylan Ferrandis.

Teist sõitu alustas Krestinov sarnaselt esimesele ning oli avaringil taas 12. kohal. Esimese ringi lõpuks tõusis eestlane jälle 11. kohale ning võitles seejärel Phil Nicolettiga esikümne koha eest. Sõidu keskel läks tõeliselt heasse hoogu hispaanlane Jose Butron, kes Krestinovist möödus ja lõpuks koguni kuuendale kohale tõusis. Krestinovist sai sõidu jooksul veel mööda ka rootslane Fredrik Noren ja eestlane langes vahepeal 13. kohale. Sõidu teises pooles kustus rajal täielikult ära sarja üks nimekamaid mehi Jason Anderson ja Krestinov pääses temast mööda, lõpetades sõidu 12. kohal.

Kutsar alustas sõitu esi-20 piiri pealt ning tõusis varakult 16. kohale. Seejärel langes ta aga punktikohalt välja, kuid suutis end sõidu viimastel ringidel koguda ja tõusis lõpuks 18. kohale. Esikolmik oli sama, mis avasõidus.

Etapi kokkuvõttes tuli Krestinov 18 punktiga 11. kohale ja Kutsar kolme punktiga 20. kohale. Esikoha teenis 50 punktiga Jett Lawrence. Senisest kaheteistkümnes sõidust on Lawrence võitnud kõik sõidud. Teise koha sai 44 punktiga Sexton ja kolmanda koha 40 punktiga Ferrandis.

250 klassis oli võistlustules Jörgen-Matthias Talviku. 89 sõitja seas sai Talviku ajasõidus 13. koha. Avasõidus pääses Talviku stardi järel 15. kohale. Esimese ringi lõpuks andis ta kaks kohta veel ära, kuid järgnevatel ringidel võitles ta need tagasi. Talviku suutis ühtlast hoogu lõpuni üleval hoida ning jõudis finišisse 14. kohal. Oma esimese võidu Ameerikas teenis prantslane Tom Vialle, teisena lõpetas sõidu Justin Cooper ja kolmandana RJ Hampshire.

Teise sõidu algus Talvikul ebaõnnestus ja ta oli stardi järel alles 30. koha piirimail. Ta alustas tagaajamist ja suutis esimestel ringidel positsiooni kõvasti parandada. Sõidu keskel tõusis Talviku juba punktikohale ja jõudis lõppu 16. kohal. Esikoha võttis jaapanlane Jo Shimoda, teine oli Justin Cooper ja kolmas Tom Vialle.

Etapi kokkuvõttes tuli Talviku 12 punktiga 16. kohale. Karjääri esimese võidu AMA sarjas teenis kahekordne maailmameister Tom Vialle (45 punkt). Teise koha sai 44 punktiga Cooper ja kolmanda koha 40 punktiga Shimoda.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: